Patrycja Markowska z premierowym albumem i nowym singlem “Kieszenie”

Wraz z premierą albumu “Wilczy pęd”, Patrycja Markowska przedstawia premierowy singiel „Kieszenie”, który zaśpiewała w duecie z Grzegorzem Markowskim. Do utworu powstał klip.

„Tam gdzie w środku zimy pachnie maj” to słowa z utworu „Wilczy pęd” z albumu pod tym samym tytułem, który właśnie trafił na sklepowe półki. Patrycja Markowska przez ostatnie miesiące wprowadzała nas w klimat swojego nowego albumu. Mamy więc przebojowy singiel „Wilczy pęd”, rockowe duety – „Na zakończenie dnia” z Dawidem Karpiukiem, a teraz bluesowe “Kieszenie” z Grzegorzem Markowskim. Oprócz tego na płycie w duecie z Patrycją zaśpiewali też Robert Gawliński, L.U.C. i Bisz.

fot. Karolina Harz

Nowy krążek to zapis tego, co Patrycja w muzyce kocha najbardziej: żywe instrumenty, muzyczne spotkania, kontrastu, pop-rockowe elementy i powrót do hipisowskich korzeni, do autentycznego grania, pełnego pasji i dzikości.

Patrycja Markowska z ideałami Dzieci Kwiatów w sercu, znajduje własną muzyczną drogę.

Zawsze byłam bliska tu i teraz. Dlatego w tym trudnym dla wszystkich czasie pandemii i wojny potrzeba tworzenia była silniejsza niż kiedykolwiek… Zaangażowana w to, co dzieje się na świecie pragnęłam stworzyć ponadczasową, niedzisiejszą trochę płytę, z długimi solówkami, tekstami o wolności i nadziei. Tworzyłam takie piosenki, jakich sama w tym trudnym czasie chciałam słuchać. Pragnęłam, żeby ta płyta była wentylem od złych emocji i żeby zabierała nas w inny świat choć na chwilę – mówi Patrycja Markowska.

 

fot. okładka płyty

Leave a Reply