Miuosh x Zespół Śląsk z albumem koncertowym. Posłuchaj utworu “Utopiec” z udziałem Beli Komoszyńskiej

10 czerwca pojawi się album z koncertem “Pieśni współczesne”. Wydawnictwo MIUOSH x ZESPÓŁ ŚLĄSK – “Pieśni współczesne live at Cavatina Hall” to kolejny element niepowtarzalnej układanki muzycznej. Utworem promującym to wydarzenie jest “Utopiec” z gościnnym udziałem Beli Komoszyńskiej.

Nowe wydanie albumu, oprócz muzyki będzie zawierać również dostęp on-line do masy materiałów dodatkowych w postaci cyfrowej, m.in. do filmu koncertowego ukazującego kulisy prac nad produkcją tego wydarzenia oraz zapis video koncertów, które odbędą się w nowo otwartej sali koncertowej Cavatina Hall w Bielsku-Białej.

fot. materiały prasowe

 

Raz na milion lat dochodzi do zderzenia, swoistego błędu. Strumienie biegu czasu i nieskończone ilości miejsc przenikają się ze sobą w piękny i nieobliczalny sposób, zmieniając zastałe światy. Między pokryte najdostojniejszą rdzą szacunku symbole, wierzenia i tradycje wkrada się coś im obcego. Razem tworzą nowe.

Ten album to ten moment – raz na milion lat.

MIUOSH x ZESPÓŁ ŚLĄSK – “Pieśni współczesne” to projekt przełomowy, w którym niesamowity potencjał jednego z najstarszych i najbardziej docenianych zespołów folklorystycznych w Polsce i Europie kontrastuje z muzyką miejską, współczesną i korzystająca z zupełnie innych form wyrazu niż klasyczna. Miuosh jest autorem całości muzyki i wszystkich tekstów, które to jednak śmiało sięgają do tradycji ludowych tożsamych “Śląskowi”, a podsycone lokalną mitologią i świeżym spojrzeniem na sprawy ludzkie, tworzą opowieść o ludziach ziemi zmagającej się z teraźniejszymi problemami, jednocześnie nie zapominającymi o szacunku dla tradycji.

“Pieśni współczesne” na żywo łamią standardy koncertów, do których jesteśmy przyzwyczajeni – swoisty spektakl muzyczny, przearanżowane utwory, goście specjalni i niespotykana oprawa to tego, czego możemy się spodziewać po tym projekcie w wersji live.

 

Leave a Reply