Piotr Prysiaznik z wyjątkowym utworem “Anioły Ukrainy”

“Anioły Ukrainy” to wyjątkowy utwór w dorobku Piotra Prysiaznika, który jest hołdem dla zwykłych ludzi, walczących w obronie podstawowych wartości w innym kraju. Do singla powstał teledysk.

Do napisanie utworu “Anioły Ukrainy” przyczyniło się przypadkowe spotkanie artysty z nieznajomym w berlińskim sklepie z militariami. Młody, może 20 paroletni chłopak, zgłosił się w Ambasadzie Ukraińskiej na ochotnika, żeby zasilić armię ukraińską i poszukiwał dla siebie wojskowej kurtki. Zdecydował się postawić na szali swoje życie w imię obrony podstawowych wartości wszystkich ludzi, czyli wolności i godności.

Anioły Ukrainy” to muzyczny hołd dla tych wszystkich, którzy pozostawili codzienne życie w swoim spokojnym do tej pory miejscu zamieszkania i pojechali walczyć o wolność obcego dla siebie kraju. Państwa, które w normalnym systemie wartości zasłużyło na wspomnianą wolność i niezawisłość. W imię tych zasad są gotowi zapłacić za to najwyższą cenę – stracić życie.

Piotr Prysiaznik prezentuje się nie tylko jako artysta, ale także jako autor tekstów i kompozytor. Jego największą inspiracją jest sentyment do syntezatorów lat 80-tych oraz fascynacja brzmieniami perkusji.

*****

Słuchaj utworu “Anioły Ukrainy” w serwisach cyfrowych: 

https://distrokid.com/hyperfollow/piotrprysiaznik/anioy-ukrainy

*****

Muzyka: Piotr Krzysztof Prysiaznik
Słowa: Piotr Krzysztof Prysiaznik
Mix i Mastering: Tomasz Moskalski i Bartek Pych – Hugizrecords
Nagranie zrealizowano w Gierkestudio Berlin
Realizacja wideo: rotorvideos.com

 

Leave a Reply