Piotr Prysiaznik prezentuje utwór “Anioły Ukrainy” [RECENZJA]

“Anioły Ukrainy” to wyjątkowy utwór w dorobku Piotra Prysiaznika, który jest hołdem dla zwykłych ludzi, walczących w obronie podstawowych wartości w innym kraju. Do singla powstał teledysk.

Żyjemy w czasach, kiedy nie możemy być obojętni na to, co dzieje się dookoła. Często dotyczy to także artystów, którzy angażują, czy też komentują otaczającą nas rzeczywistość. Tak też się stało w przypadku Piotra Prysiaznika, odwołującego się do bohaterstwa zwykłych ludzi, którzy zostawiają wszystko, żeby bronić podstawowych wartości w innym kraju. W tej krótkiej opowieści zapisanej w utworze “Anioły Ukrainy“, artysta zawarł konkretną historię podszytą niebanalnym brzmieniem. Istotą staje się przekaz, chociaż należy też zauważyć, że Piotr wyszedł poza strefę własnego komfortu jeśli chodzi o muzykę.

fot. materiały prasowe

Owszem, wciąż słychać sentyment do syntezatorów, które nawiązują w podtekście do lat 80., jednak drugą część kompozycji wypełniają brzmienia mocniej zaznaczonych gitar. Wyraźniejszy, bardziej energetyczny ton w tym przypadku znajduje swoje uzasadnione, bo wraz z ważnym przesłaniem musi iść dosadniejszy dźwięk, który będzie w stanie unieść pewien komunikat. I tak też się stało. Do tego dochodzi wokal będący połączeniem śpiewu i melorecytacji, co też nadaje większego indywidualizmu całej propozycji. Piotr Prysiaznik wciąż umiejętnie porusza się w swojej, dosyć alternatywnej przestrzeni muzycznej, która jednak jest otwarta na kontakt z większą publicznością. Tym bardziej, że za jego utworami często kryją się ważne słowa. “Anioły Ukrainy” to potwierdzają, stawiając poczynania artysty na tle istotnych wydarzeń ostatnich tygodni.

*****

Do napisanie utworu “Anioły Ukrainy” przyczyniło się przypadkowe spotkanie artysty z nieznajomym w berlińskim sklepie z militariami. Młody, może 20 paroletni chłopak, zgłosił się w Ambasadzie Ukraińskiej na ochotnika, żeby zasilić armię ukraińską i poszukiwał dla siebie wojskowej kurtki. Zdecydował się postawić na szali swoje życie w imię obrony podstawowych wartości wszystkich ludzi, czyli wolności i godności.

Anioły Ukrainy” to muzyczny hołd dla tych wszystkich, którzy pozostawili codzienne życie w swoim spokojnym do tej pory miejscu zamieszkania i pojechali walczyć o wolność obcego dla siebie kraju. Państwa, które w normalnym systemie wartości zasłużyło na wspomnianą wolność i niezawisłość. W imię tych zasad są gotowi zapłacić za to najwyższą cenę – stracić życie.

Piotr Prysiaznik prezentuje się nie tylko jako artysta, ale także jako autor tekstów i kompozytor. Jego największą inspiracją jest sentyment do syntezatorów lat 80-tych oraz fascynacja brzmieniami perkusji.

*****

Słuchaj utworu “Anioły Ukrainy” w serwisach cyfrowych: 

https://distrokid.com/hyperfollow/piotrprysiaznik/anioy-ukrainy

*****

Muzyka: Piotr Krzysztof Prysiaznik
Słowa: Piotr Krzysztof Prysiaznik
Mix i Mastering: Tomasz Moskalski i Bartek Pych – Hugizrecords
Nagranie zrealizowano w Gierkestudio Berlin
Realizacja wideo: rotorvideos.com

 

Jedna odpowiedź do “Piotr Prysiaznik prezentuje utwór “Anioły Ukrainy” [RECENZJA]”

  1. Autor i wokalista zarazem świetnie oddaje nasze
    duchowe wsparcie bohaterom Europy którzy
    oddaja życie za nasza wolność

Leave a Reply