Krzysztof Kreft powraca z osobistym utworem “Empty Bed” [PREMIERA]

“Empty Bed” to pierwszy oficjalny singiel promujący nowy album Krzysztofa Krefta. Wokalista powraca z wyjątkowo osobistym utworem, który pokazuje też wyraźne zmiany w jego życiu artystycznym.

fot. materiały prasowe

“Utwór opowiada o zakończonej relacji, która mimo wszystko głęboko się we mnie zapisała.  Pojawia się wiele pytań, co jeszcze można było zrobić, żeby to się udało. Wydaje mi się, że wiele osób było lub aktualnie jest w takiej sytuacji.” – jak informuje Krzysztof i dodaje:

“Dla mnie osobiście to bardzo ważny numer. Nie tylko dlatego, że jest autobiograficzny. W którymś momencie przestałem pisać piosenki. Trwało to kilkanaście miesięcy i wiele prób zakończyło się niepowodzeniem. Wybuchła pandemia, trzeba było odnaleźć się w nowej rzeczywistości.”

“Potem dotknęła mnie historia z utworu i w przeciągu kilku minut miałem tekst i melodię. Gdyby nie ten utwór to nie wiem, czy do dnia dzisiejszego coś bym napisał.  I czuję, jakby ta piosenka w pewien sposób mnie uratowała.”

*****

Krzysztof Kreft – pochodzi z Gdyni, ma za sobą pracę w musicalu, brał udział w konkursach poezji śpiewanej, śpiewał w chórze, a nawet na scenie rockowego festiwalu. Wokalista ma na koncie trzy autorskie płyty, nad którymi pracował pod czujnym okiem muzyka i producenta – Tadeusza Korthlasa.

Nowa płyta Krzysztofa Krefta ukaże się latem tego roku pod naszym patronatem medialnym.

“Już zrobiłem małe wprowadzenie do tego, co chcę Wam pokazać. Muzyka country gra w moim serduchu. Bardzo chciałem zrobić album country – i to się naprawdę dzieje. Szukałem złotego środka między polskimi realiami muzycznymi, a tym co się gra w Stanach. Pop-country.”

 

2 odpowiedzi na “Krzysztof Kreft powraca z osobistym utworem “Empty Bed” [PREMIERA]”

Leave a Reply