Brevka prezentuje debiutancki singiel “Słucham” [RECENZJA]

“Słucham” to debiutancki singiel Brevki – wokalistki i autorki tekstów, zapowiadający jej muzyczną podróż po świecie kobiecych emocji, pragnień oraz relacji damsko-męskich. W utworze pojawił się gitarzysta Jacek Królik.

“Słucham” to klasycznie prezentująca się piosenka, w której na pierwszy plan wysuwają się ładnie rozciągnięte harmonie i czysta melodyka. Tak przestrzennie brzmiąca kompozycja staje się przekonującym otoczeniem muzycznym dla wokalnych predyspozycji Pauliny Solskiej, występującej jako Brevka. Utwór rozpoczyna się od normatywnie zaprezentowanych dźwięków pianina (za instrumenty klawiszowe odpowiada debiutujący niedawno solowym albumem Piotr Nowak), które stają się preludium do tego, co możemy usłyszeć później.

fot. materiały prasowe

Piosenka nabiera rozpędu, gdyż pojawiają się – dodające charakteru tej propozycji – ślady gitar samego mistrza Jacka Królika. Stąd nie bez znaczenia jest jego obecność w tym numerze, gdyż właśnie rockowa dynamika nadaje mocniejszego wydźwięku całości. Na szczęście produkcja (także Piotra Nowaka) nie zniwelowała nadmiernie tego elementu kompozycji, a wręcz wyeksponowała tę wartość w odpowiednich momentach, przemieszczając gitarę na pierwszy plan obok wokalu Brevki. Wszystko jednak zostało odpowiednio ułożone, tak by nie wprowadzać zbytniego chaosu, tym bardziej, że “Słucham” jest propozycją z nurtu szeroko rozumianego popu. Na ile ten utwór stanie się wyznacznikiem dalszych poczynań artystycznych wokalistki? Czas pokaże. Mieć już na starcie takich gości, to duże szczęście, które miejmy nadzieję zaowocuje kolejnymi, równie istotnymi, bezpretensjonalnymi piosenkami w dorobku artystki.

******

Piosenka powstała kilka tygodni po powrocie wokalistki z warsztatów tekściarskich w Zakopanem, organizowanych przez ZAiKS, które odbyły się w styczniu tego roku. Na nich Brevka poznała Jacka Królika – mistrza gitary, współkompozytora tej propozycji. Za produkcję muzyczną, aranżację i mastering odpowiada współpracujący z Robertem Chojnackim i Felicjanem Andrzejczakiem – Piotr Nowak. Obecnie wokalistka pracuje nad kolejnymi piosenkami.

*****

Produkcja: Brevka, Jacek Królik

Produkcja muzyczna, aranżacja, mix, mastering: Piotr Nowak Wokal, chórki: Brevka

Gitary: Jacek Królik

Instrumenty klawiszowe, programowanie: Piotr Nowak

Realizacja nagrań wokalu: ABB Studio Małoszki

Realizator nagrań: Piotr Nowak

Realizacja nagrań gitar: Nieustraszeni Łowcy Dźwięków

Realizator nagrań: Bartek Magdoń

 

Jedna odpowiedź do “Brevka prezentuje debiutancki singiel “Słucham” [RECENZJA]”

Leave a Reply