JACEK ER z pozytywnym przesłaniem w utworze “Mała Wiosna” [RECENZJA]

“Mała Wiosna” to kolejna solowa odsłona JACKA ER, znanego z zespołu Anotherland. Jak mówi artysta: “chciałbym przekazać Wam tym numerem trochę pozytywnych wibracji”. Do utworu powstał teledysk.

JACEK ER kontynuuje solową działalność, prezentując nam kolejny całkiem udany utwór “Mała Wiosna“. Pomimo wyraźnie określonej elektroniki, nowa propozycja artysty nie jest zbyt oczywista, gdyż jej forma muzyczna wydaje się bardziej otwarta, jasna, nieco przestrzenna i nienarzucająca nam jednoznacznego odbioru, choć sam przekaz w tym przypadku jest dosyć czytelny. A to dlatego, że prostota utworu została ubarwiona ciekawym brzmieniem, które mocniej określa działalność artystyczną muzyka i wokalisty.

fot. materiały prasowe

 

Do takiego scharakteryzowania konstrukcji muzycznej przyczynił się także współkompozytor i producent muzyczny – DJ Świdron 2000. Dzięki jego zaangażowaniu kompozycja nabrała esencjonalności i niezwykle świeżego wydźwięku, co przy takiej produkcji ma niebagatelne znaczenie. Łagodnie poprowadzone zwrotki zamieniają się w żarliwe, ale nietnące pretensjonalnością refreny, w których bardziej otwarty staje się też głos JACKA ER. A to również stanowi wartość tego kawałka, gdyż w wokalnym odniesieniu czuć umiejętne interpretowanie tekstu, przynoszącego nam odrobinę nadziei i pozytywnych emocji. Nie da się ukryć, że poza działalnością zespołu Anotherland, artysta także całkiem nieźle sobie radzi, mając skonkretyzowaną wizję na własną twórczość. Pomimo prostoty i jasno określonych harmonii, utwór “Mała Wiosna” broni się komunikatywnym przekazem, świeżością brzmienia i autentyzmem. Zdecydowanie warto posłuchać, trzeba docenić.

*****

“Moim nowym numerem chciałbym przekazać trochę pozytywnych wibracji w tych zdecydowanie niepozytywnych czasach. W poszukiwaniu bezpiecznego azylu, sam często zakładam słuchawki, zamykam oczy i uciekam do świata dźwięków, w którym wszystko jest poukładane, wszystko jest możliwe. Mam nadzieje, że radosny vibe mojej Małej Wiosny i klipu doda słuchaczom odrobinę światła i humoru. Bo wiosna, tak czy inaczej, w końcu zawsze przychodzi.” – JACEK ER

JACEK ER to pseudonim artystyczny wokalisty, songwritera i producenta muzycznego Jacka Reczyńskiego – szerszej publiczności znanego jako lider zespołu Anotherland, z którym działa nieprzerwanie od 2013 roku. Niesiony własnymi potrzebami artystycznymi oraz chęcią eksplorowania nowych dla siebie przestrzeni muzycznych, postanowił wraz z początkiem 2021 roku rozpocząć pisanie swojej autorskiej opowieści. Solowo artysta zadebiutował w lipcu 2021 roku utworem “W słońcu”.

*****

Tekst: JACEK ER Muzyka: DJ Świdron 2000, JACEK ER

Produkcja muzyczna: DJ Świdron 2000, JACEK ER

Realizacja/Miks/Master: Grzegorz Mukanowski

 

Leave a Reply