Cooks coveruje “Niedopowieści” Patricka The Pana i Dawida Podsiadły

Cooks to młody debiutant, który dopiero stawia pierwsze kroki. Artysta zaprezentował swoją wersję utworu “Niedopowieści” od Patricka The Pana oraz Dawida Podsiadły.

Założona przez Kayah i Tomika Grewińskiego wytwórnia Kayax świętuje w tym roku swoje dwudziestolecie. Z tej okazji powstała akcja “Kayax XX Rework”, w której Artyści tworzą nowe, zaskakujące wersje największych przebojów z katalogu wytwórni. W pierwszej odsłonie akcji udział wzięli: Krzysztof Zalewski, Mery Spolsky, Ania Leon, Arek Kłusowski oraz Julia Wieniawa i Kuba Karaś. Do wiosennej odsłony zostali zaproszeni: Natalia Przybysz, Skubas i Barbara Wrońska, Reni Jusis, Cooks oraz Sarsa. Akcja odbywa się między 11 a 15 kwietnia i w każdy ten dzień w serwisach streamingowych publikowany jest inny, zaskakujący cover.

fot. materiały prasowe

“Niedopowieści” to indie rock’owy utwór Patricka The Pana z gościnnym udziałem Dawida Podsiadły, który swoją premierę miał w 2015 roku. W serwisie YouTube osiągnął ponad 1,5 mln wyświetleń. Cover w wykonaniu Cooksa jest połączeniem hip-hopu, urban music oraz R&B i niewątpliwie nadał “Niedopowieściom” nowej energii.

Cooks o coverze “Niedopowieści”:
Do Kayaxu dołączyłem niedawno, dlatego bardzo ucieszyłem się z propozycji wzięcia udziału w akcji Kayax XX Rework. Nie będę ukrywał, że pozwoliło mi to w przyśpieszonym trybie zgłębić katalog wytwórni. Z racji tego, że przygotowuje teraz materiał na swój album, to w ostatnim czasie często przesiaduję w studio nagraniowym. Podczas pracy nad autorskimi utworami wspólnie z moim producentem przesłuchiwaliśmy single wydane w ostatnich latach przez Kayax i szybko natrafiliśmy na “Niedopowieści” Patricka the Pana. Już po jednym odsłuchu wiedzieliśmy, że to jest to, i od razu zabraliśmy się za tworzenie własnych “Niedopowieści”. Chcieliśmy zachować melancholię utworu i osadzić ją w stylistyce współczesnego Urban Music. Mam nadzieje, że nam się udało, bo bawiliśmy się świetnie przy pracy nad tym materiałem. Dziękuję za zaproszenie i Wszystkiego Najlepszego dla KAYAX!

W ramach wiosennej odsłony akcji “Kayax XX Rework” dotychczas ukazały się covery utworów “Varsovie”, “Prócz Ciebie Nic” czy “Ja Pas!”. Cooks jest czwartym i przedostatnim artystą, którego interpretację hitów Kayaxu prezentujemy w tym tygodniu. Warto śledzić media społecznościowe wytwórni, żeby dowiedzieć się jaki utwór doczekał się swojego coveru w wykonaniu Sarsy.

Pod aliasem Cooks kryje się Marcin Kubizna – 25-letni artysta, którego dotychczasowa twórczość kojarzyła się przede wszystkim z hip-hopem. Słychać to zwłaszcza na jego debiutanckiej EP-ce „Miałem sen” z 2019 roku. Aktualnie rap to jedna ze składowych brzmienia, nad jakim Marcin pracuje, a zdecydowanie bliżej mu do stylistyki Urban Music, która jest wypadkową wspomnianego rapu, popu oraz R&B. Współpraca z Cooksem jest więc otwarciem się wytwórni Kayax na nowe brzmienia i pokazaniem, że label wciąż trzyma rękę na pulsie oraz reaguje na to, co dzieje się na polskim rynku fonograficznym.

 

Leave a Reply