LUSHY! feat. EEMEE z utworem “World of Yours”!

“World of Yours” to drugi singiel zespołu LUSHY!, który pokochacie po pierwszym przesłuchaniu. W utworze gościnnie pojawił się EEMEE, czyli Szymon Paduszyński, muzyk współpracujący m.in. z Krzysztofem Zalewskim.

LUSHY! to trio Karolczyk, Akerman i Rup. Fundamentem ich muzyki jest solidny groove i przestrzenne dźwięki, na tle których historia opowiadana jest melodią. Zespół eksperymentuje z wieloma gatunkami, zawsze jednak opierając swoje kompozycje na żywych instrumentach. Historia składu sięga okresu szkoły muzycznej i improwizowanych sesji w składzie gitara, bas i perkusja, mających miejsce w rodzinnym Wałbrzychu.

fot. materiały prasowe

Po kilku latach, już we Wrocławiu, z bagażem doświadczeń i bankiem pomysłów zabierają się za rejestrację wspólnego materiału. Do współpracy nad nim zaprosili kolegę i producenta Radka Baranowskiego, a także różnych wokalistów.

“World of Yours” to drugi singiel zapowiadający nadchodzące wydawnictwo zespołu. Po sukcesie debiutanckiego numeru “Luscious Mind”, LUSHY! prezentują dla odmiany utwór z męskim wokalem. EEMEE, czyli Szymon Paduszyński – bo o nim mowa – to artysta pochodzący z wrocławskiej sceny. Związany m.in. z grupami Neony czy Jamal, od dwóch lat także członek zespołu Krzysztofa Zalewskiego. 2020 przyniósł mu „Live Session EP”, która zwiastuje debiutancki longplay artysty.

Tak EEMEE mówi na temat utworu: “Żyjemy w czasach upadku autorytetów. Często nie weryfikujemy tego co do nas dociera, a siła dezinformacji jest przerażająca. Niepodważalne wartości takie jak miłość, szacunek i empatia to jedyna nadzieja by nie oszaleć. Mimo, że tekst pisałem zupełnie w innym momencie, to dziś jest aktualny jeszcze bardziej.”

Słuchaj “World of Yours” w serwisach cyfrowych: https://ffm.to/lushyworldofyours

 

fot. okładka singla

Leave a Reply