Sarsa z coverem utworu “Beksa” Artura Rojka

“Beksa” to wielki przebój Artura Rojka, który ukazał się na jego pierwszym solowym albumie “Składam się z ciągłych powtórzeń” w 2014 roku. Cover Sarsy pokazuje inne oblicze tego utworu i odznacza się mroczniejszym klimatem.

Założona przez Kayah i Tomika Grewińskiego wytwórnia Kayax świętuje w tym roku swoje dwudziestolecie. Z tej okazji powstała akcja “Kayax XX Rework”, w której Artyści tworzą nowe, zaskakujące wersje największych przebojów z katalogu wytwórni. W pierwszej odsłonie akcji udział wzięli: Krzysztof Zalewski, Mery Spolsky, Ania Leon, Arek Kłusowski oraz Julia Wieniawa i Kuba Karaś. Do wiosennej odsłony zostali zaproszeni: Natalia Przybysz, Skubas i Barbara Wrońska, Reni Jusis, Cooks oraz Sarsa. Akcja odbywała się między 11 a 15 kwietnia i w każdy ten dzień w serwisach streamingowych publikowany był inny, zaskakujący cover.

fot. Piotr Porębski

Sarsa o coverze “Beksa”:
Nie wyobrażam sobie śpiewać treści, których nie mogłabym przyłożyć do swojego życia, swoich doświadczeń. Słowa utworu „beksa” Artura Rojka rezonowały z moją wrażliwością od momentu gdy usłyszałam ten utwór po raz pierwszy. Dzisiaj oddaję Wam moją i interpretację utworu „Beksa”! Dziękuję Artur za inspirację!

W kwietniowej akcji Kayax XX Rework opublikowano w sumie pięć nowych wersji hitów z katalogu wytwórni Kayax. Natalia Przybysz nagrała gitarową wersję “Varsovie” Brodki, Skubas i Barbara Wrońska zinterpretowali balladę “Prócz Ciebie Nic” z repertuaru Kayah i Krzysztofa Kiljańskiego, Reni Jusis tanecznym krokiem wyśpiewała “Ja Pas!” Nosowskiej, debiutujący w Kayaxie Cooks zaprezentował swoją wersję “Niedopowieści” oraz na koniec – Sarsa zaśpiewała “Beksę” Artura Rojka.

To jednak nie jest koniec samego projektu Kayax XX Rework. Wydane do tej pory single – również te, które ukazały się w grudniu 2021 roku – spotkały się z tak pozytywnym odzewem, że wytwórnia Kayax postanowiła kontynuować projekt przez cały 2022 rok. Do akcji zostaną zaproszeni kolejni Artyści i Artystki, którzy stworzą swoje, zupełnie nowe wersje niezapomnianych hitów z katalogu wytwórni. Kolejna odsłona już wkrótce!

Sarsa jest obecnie świeżo po wydaniu albumu “Runostany”, który swoją premierę miał w lutym tego roku i jest zaskoczeniem dla fanów oraz krytyków jej dotychczasowej twórczości. Muzycznie krążek jest nie tylko listem miłosnym do dam polskiego rocka, ale przede wszystkim staje się ważnym głosem artystki.

 

“Ciężko jest samemu zaszyć dziurę w swojej duszy” – Sarsa [WYWIAD]

Leave a Reply