skowronek. prezentuje nowy singiel. Posłuchaj utworu “fanatycy”

“Przysłowianin” to debiutancki album skowronka., czyli Patryka Skowrońskiego, który ukazał się 17 marca. Najnowszym singlem promującym to wydawnictwo został utwór “fanatycy”, do którego powstał animowany teledysk.

fot. Sebastian Przybylski z Podgórskiego Domu Fotografii w Krakowie

Kim jest “PRZYSŁOWIANIN”?

Może być nim każdy, począwszy od naszych pradziadków, dziadków, ojców czy matek. Chyba nie ma wśród Polaków kogoś, kto chociaż raz w życiu nie usłyszał zdania w stylu „Świecisz mi czy sobie?” albo „Oczy swe otworzysz, kiedy ja swe zamknę”,  i w zasadzie to drugie zdanie podrzuciło mi pomysł na stworzenie albumu, który ma na celu przypomnienie o niepotrzebnych toksycznych podziałach w społeczeństwie.

O fanatyzmie, który jest obecny na wielu płaszczyznach m.in. politycznej czy religijnej, ale także o błędnie interpretowanym pojęciu „patriotyzm”. Wszystko to skryte pod płaszczykiem sarkazmu z nutką groteski, zabawą słowem, które bez zbędnej nienawiści w zwinnych wersach ma za zadanie pchnąć słuchacza w stronę refleksji.

*****

skowronek., czyli Patryk Skowroński, urodził się 16 sierpnia 1991 roku, dokładnie 14 lat po śmierci Elvis’a Presley’a, choć jak sam mówi – to nie ma znaczenia. Kaliski muzyk i gitarzysta rockowy. Były uczeń Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu. Gitarzysta undergroundowych zespołów – „Cytoplazma”, „Electric Clown” oraz współzałożyciel zespołu „THE RISKERS”.

Pomysł na jego solowy projekt zatytułowany „skowronek.” zrodził się podczas pierwszego lockdown’u w Londynie. Wtedy to powstały pierwsze nagrania do albumu „Ciemna Strona Umysłu.”

*****

Album “Przysłowianin” dostępny jest w serwisach cyfrowych: https://linktr.ee/jedynyskowronek

*****

scenariusz: Michał Kwiatkowski i Studio MIHA

animacja: Michał Kwiatkowski i Studio MIHA

muzyka: Patryk Skowroński, skowronek.

 

Leave a Reply