skowronek. z debiutanckim albumem “Przysłowianin”!

“Przysłowianin” to debiutancki album skowronka., czyli Patryka Skowrońskiego, który ukazał się 17 marca tego roku. Najnowszym singlem promującym to wydawnictwo został utwór “fanatycy”.

fot. Sebastian Przybylski z Podgórskiego Domu Fotografii w Krakowie

Kim jest “PRZYSŁOWIANIN”?

Może być nim każdy, począwszy od naszych pradziadków, dziadków, ojców czy matek. Chyba nie ma wśród Polaków kogoś, kto chociaż raz w życiu nie usłyszał zdania w stylu „Świecisz mi czy sobie?” albo „Oczy swe otworzysz, kiedy ja swe zamknę”,  i w zasadzie to drugie zdanie podrzuciło mi pomysł na stworzenie albumu, który ma na celu przypomnienie o niepotrzebnych toksycznych podziałach w społeczeństwie.

O fanatyzmie, który jest obecny na wielu płaszczyznach m.in. politycznej czy religijnej, ale także o błędnie interpretowanym pojęciu „patriotyzm”. Wszystko to skryte pod płaszczykiem sarkazmu z nutką groteski, zabawą słowem, które bez zbędnej nienawiści w zwinnych wersach ma za zadanie pchnąć słuchacza w stronę refleksji.

*****

skowronek., czyli Patryk Skowroński, urodził się 16 sierpnia 1991 roku, dokładnie 14 lat po śmierci Elvis’a Presley’a, choć jak sam mówi – to nie ma znaczenia. Kaliski muzyk i gitarzysta rockowy. Były uczeń Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu. Gitarzysta undergroundowych zespołów – „Cytoplazma”, „Electric Clown” oraz współzałożyciel zespołu „THE RISKERS”.

Pomysł na jego solowy projekt zatytułowany „skowronek.” zrodził się podczas pierwszego lockdown’u w Londynie. Wtedy to powstały pierwsze nagrania do albumu „Ciemna Strona Umysłu.”

*****

Album “Przysłowianin” dostępny jest w serwisach cyfrowych: https://linktr.ee/jedynyskowronek

 

 

fot. Adam Polkowski

skowronek. i jego drugi singiel „A Ty, POLsko wronek!” [RECENZJA]

Leave a Reply