Barbara Wrońska i Skubas w nowej wersji przeboju “Prócz Ciebie nic”

Skubas i Barbara Wrońska to kolejni artyści, którzy wzięli udział w drugiej, wiosennej odsłonie akcji “Kayax XX Rework”.. Duet nagrał cover przeboju “Prócz Ciebie Nic” – w oryginale wykonywanego przez Kayah oraz Krzysztofa Kiljańskiego. 

Założona przez Kayah i Tomika Grewińskiego wytwórnia Kayax świętuje w tym roku swoje dwudziestolecie. Z tej okazji powstała akcja “Kayax XX Rework”, w której Artyści tworzą nowe, zaskakujące wersje największych przebojów z katalogu wytwórni. W pierwszej odsłonie akcji udział wzięli: Krzysztof Zalewski, Mery Spolsky, Ania Leon, Arek Kłusowski oraz Julia Wieniawa i Kuba Karaś. Do wiosennej odsłony zostali zaproszeni: Natalia Przybysz, Skubas i Barbara Wrońska, Reni Jusis, Cooks oraz Sarsa. Akcja odbywa się między 11 a 15 kwietnia i w każdy ten dzień w serwisach streamingowych publikowany jest inny, zaskakujący cover.

fot. materiały prasowe

Skubas i Barbara Wrońska sięgnęli po romantyczny przebój i jedną z najbardziej znanych polskich ballad – “Prócz Ciebie Nic” autorstwa Kayah oraz Krzysztofa Kiljańskiego z 2005 roku. Nowa wersja utworu zyskała jeszcze bardziej intymny i nieco akustyczny klimat.

Pierwszym utworem w tej wiosennej odsłonie akcji “Kayax XX Rework” był cover hitu Brodki “Varsovie” w wykonaniu Natalii Przybysz. Dziś do sieci trafia “Prócz Ciebie Nic” od Skubasa i Barbary Wrońskiej, a przed nami jeszcze wyjątkowe 3 covery. Śledźcie media społecznościowe wytwórni przez najbliższe dni i sprawdźcie jakie covery przygotowali inni zaproszeni do akcji Artyści.

Skubas pojawił się także w poprzedniej akcji “Kayax XX Rework”  – wówczas to jego utwór “Nie mam dla Ciebie miłości” był coverowany przez Julię Wieniawę. Ostatnim wydawnictwem od artysty jest wydany w 2020 roku album “Duch”, natomiast w najbliższych miesiącach można spodziewać się utworów, zapowiadających nowy krążek. Barbara Wrońska również pracuje nad nowym materiałem.

 

 

Leave a Reply