skowronek. i jego drugi singiel „A Ty, POLsko wronek!” [RECENZJA]

Singiel „A Ty, POLsko wronek!” skowronka. to pierwszy utwór, który otwiera właściwy temat płyty „PRZYSŁOWIANIN”. Jest to post-punkowy, lekko polityczny, trochę groteskowy obraz polskiej mentalności.

Nie da się ukryć, że skowronek. ma pomysł na siebie, a przede wszystkim na muzykę, którą w sposób niewybredny dzieli się w nowym utworze o wymownym tytule “A Ty, POLsko wronek!”. Już sam tytuł wskazuje, że w twórczości artysty liczy się także przekaz. Tekst to mocno zaznaczone realia rzeczywistości, w których obecnie w Polsce żyjemy. Tak wyrzucone słowa nie atakują jednak nikogo, bardziej zwracają uwagę na pewne zjawiska, które dotykają nas każdego dnia. W nieco groteskowy sposób skowronek. dotyka bolączek, oczyszczając się z nich poprzez przyjętą formę.

fot. materiały prasowe

A ta wydaje się szorstka, zapętlona na prostych pomysłach charakterystycznych dla muzyki alternatywnej. Zwraca uwagę siarczyste brzmienie gitarowe, nieco okrojone z dodatków, dzięki czemu tekst staje się pierwszoplanowym elementem. Nie ma w tym wielkiego rozmachu, ale jest energia, którą udało się artyście wykrzesać z pozornie nieskomplikowanych, wprawnie poprowadzonych zagrywek. Dzięki temu undergroudowy wymiar tej propozycji jest jego siłą. Zapewne skowronek. niejednokrotnie nas jeszcze zaskoczy (bo nie da się ukryć, że “A Ty, POLsko wronek! jest niespodzianką), czego potwierdzeniem będzie jego płyta, która ukaże się na początku przyszłego roku.

*****

Tragizm oraz komedia, miłość i nienawiść, a także odwaga i strach jaka przepełnia większość ludzi wobec spraw, których nie rozumiemy. W utworze znajdują się moje przemyślenia zawarte w grze słów.

„A Ty, POLsko wronek!” to utwór, który zawsze chciałem stworzyć, ale o tym nie wiedziałem dopóki go nie napisałem.

Wydanie płyty „PRZYSŁOWIANIN” planowane jest na luty/marzec 2022.

skowronek., czyli Patryk Skowroński, urodzony 16 sierpnia 1991 roku, dokładnie 14 lat po śmierci Elvis’a Presley’a, ale to nie ma znaczenia.

Kaliski muzyk i gitarzysta rockowy. Uczeń Technikum Budowy Fortepianów w Kaliszu. Były gitarzysta undergroundowych zespołów takich jak: „Cytoplazma”, „Electric Clown” oraz współzałożyciel zespołu „THE RISKERS”.

Pomysł na projekt „skowronek.” Zrodził się podczas pierwszego lockdown’u w Londynie. Wtedy to powstał pierwszy album „Ciemna Strona Umysłu”.

Jak sam skowronek. informuje:

“Ciemna strona umysłu” jest dla mnie personalnym oczyszczeniem. Takie “katharsis”. Zmagałem się każdego dnia z czymś niewyobrażalnym. Problemy rodzinne, utracona miłość, “samotność” czy też zwykła “chandra”. Takie ludzkie. Niby proste sprawy, a takie trudne. Oprócz moich uczuć i emocji, dużo obserwowałem ludzi. Z tej oto emocjonalnej kompilacji powstał album.”

Wesprzyj wydanie nadchodzącego albumu “PRZYSŁOWIANIN”: https://zrzutka.pl/6dv27z

 

Jedna odpowiedź do “skowronek. i jego drugi singiel „A Ty, POLsko wronek!” [RECENZJA]”

Leave a Reply