Rosalie. i król w premierowym utworze “Potrzeba skał”!

Choć zwykle to Rosalie. gościnnie udziela się na albumach innych artystów, tym razem to ona występuje w roli gospodarza. Swoją premierę miał utwór “Potrzeba skał”, w którym wokalistka zaśpiewała wspólnie z królem.

Po remixie „Chodź, chodź, chodź” i doskonale przyjętym coverze piosenki O.N.A „Kiedy powiem sobie dość” przyszedł czas na całkowicie premierowe nagranie od Rosalie.. „Potrzeba skał” to utwór wyprodukowany przez Marcina Makowca i Michała Lange (czyli duet Martin Lange), który powstał w trakcie pracy nad albumem „IDeal”. Nagraniu towarzyszył jeden z najciekawszych procesów twórczych dla samej wokalistki. Praca nad utworem w tym przypadku rozpoczęła się od melodii i wielogłosów wymyślonych przez Rosalie., a nie jak dotychczas, na bazie samego bitu. W ostatniej fazie utwór dopełnił gość.

fot. materiały prasowe

– Od początku zależało mi, żeby ta piosenka była zaśpiewana w duecie. Bardzo się cieszę, że udało się nagrać utwór z Królem. Tekst do „Potrzeba skał”, powstał we współpracy z Arkiem Sitarzem, z którym już niejednokrotnie mieliśmy okazję współpracować. To jeden z nielicznych tekściarzy, którzy w tak umiejętny sposób potrafią zachować całkowicie melodie, która w tym wypadku była esencją piosenki – zapowiada Rosalie.

Mimo że utwór powstał w pierwotnej wersji dużo wcześniej, dziś rezonuje najbardziej. Lockdown, niepokoje, niezgoda na obserwowane zdarzenia, wymaga bycia jeszcze silniejszym. Potrzeba skał.

Za reżyserię klipu odpowiadają DMTN, czyli Dawid Misiorny i Tymon Nogalski. Teledysk inspirowany był takimi filmami jak „Na srebrnym globie” A. Żuławskiego, „Satyricon” F. Felliniego, „Siódma pieczęć” I. Bergmana czy wczesnymi kolekcjami mody Issey Miyakiego.

Zdjęcia nakręcone zostały w okolicach postapokaliptycznych obszarów Puszczy Noteckiej i Borów Tucholskich, przez które w przeszłości przeszła nawałnica. Za zdjęcia odpowiedzialna jest Barbara Kaniewska, za kostiumy Ola Kot, a za choreografię Bartłomiej Gąsior. Ambicją twórców było zrobienie obrazu baśniowego – na skraju estetyki musicalu przygodowego w stylu „Czarnoksiężnik z krainy Oz”, opery leśnej, a niskobudżetowego kina sci-fi.

„Potrzeba Skał” to początek końca celebracji albumu „IDeal”, który ukazał się nakładem Def Jam Recordings Poland w marcu 2020 roku. Fanów artystki czeka jednak jeszcze kilka spotkań z tym materiałem na żywo. Szczegóły trasy koncertowej poznamy w ciągu kilku najbliższych dni.

 

Leave a Reply