Marek Dyjak z premierą albumu „Na wzgórzu rozpaczy” oraz singla „Nocnoautobusowa”

26 października miała miejsce premiera nowej, ostatniej w karierze płyty Marka Dyjaka pt. „Na wzgórzu rozpaczy”. Utwór „Nocnoautobusowa” to drugi singiel promujący ten album.

Trasa promująca płytę planowana jest na luty 2022 rok. Płyta powstała dzięki pomocy finansowej Tenczyńskiej Okovity i Janusza Palikota, który wystąpił także w teledysku pod tym samym tytułem wraz Markiem Dyjakiem.

Słowa i muzykę do utworu “Nocnoautobusowa” skomponował Jacek Kleyff. Za programowanie, instrumenty klawiszowe i akordeon odpowiada Marek Tarnowski, trąbka – Jerzy Małek, gitara – Sławomir „Guadky” Gladyszewski, altówka – Andrzej Czapliński.

fot. okładka płyty

 

Marek Dyjak to polski muzyk wykonujący muzykę jazzową i poezję śpiewaną. Zadebiutował na scenie w latach 90. Samotnik, indywidualista, określany czasem mianem polskiego Tomy Waitsa.

Drodzy Państwo, to moja trzynasta i ostatnia płyta w twórczości muzycznej. Nadal będę śpiewał o miłości, bo zawsze o miłość mi chodziło. Cieszę się, że mogłem zrealizować ten projekt we współpracy z moim serdecznym przyjacielem, Januszem Palikotem. Ta płyta to owoc naprawdę ciężkiej pracy i ogromnego zaangażowania muzyków i twórców, którzy ze mną pracują, marki Tenczyńska Okovita i wielu mi bliskich osób. Dziękuję każdemu za wsparcie i pomoc. Wasz Dyjak”.

Płyta „Na wzgórzu rozpaczy” ma charakter nostalgiczny, typowy dla twórcy. Zawiera utwory: „Nocnoautobusowa”, „Mistrz i Małgorzata 2021”, „List od nieznanego poety”, „Czarodziejska góra”, „Dwadzieścia do dziesiątej 2021”, „List a właściwie dwa”, „Szofer”, „Kołysanka dla Olgi 2021”, „Dublet” oraz utwór „Na wzgórzu rozpaczy”, do którego klip został stworzony we współpracy z wieloletnim przyjacielem Marka – Januszem Palikotem. Jego premiera odbyła się we wrześniu.

 

Leave a Reply