EEMEE gościnnie w utworze “World of Yours” zespołu Lushy! [RECENZJA]

“World of Yours” to drugi singiel zespołu LUSHY!, w którym gościnnie pojawił się EEMEE, czyli Szymon Paduszyński, muzyk współpracujący m.in. z Krzysztofem Zalewskim.

Już po pierwszym przesłuchaniu chciałoby się wykrzyczeć – jakie to jest dobre! Zespół Lushy! z premedytacją sięga po to, co ma najlepszego do zaoferowania. Świetny alternatywny, w pomrukach gitar vibe przeplata się z czujnie skonstruowaną, ale też klimatycznie poprowadzoną rytmiką. Tak, bo warto zauważyć, że nowy utwór wałbrzyskiego (dziś stacjonującego we Wrocławiu) bandu zatytułowany “World of Yours” od początku do końca świetnie buja, na tle sprawnie wtłoczonego, jakże emocjonalnego przekazu.

fot. materiały prasowe

A ten wypływa nie tylko z muzyki, ale też wokalnej interpretacji gościa, czyli EEMEE, który doskonale wie dlaczego pojawił się w tym utworze. Jego melodyjny (fajne falsety), ale gdzieś w głębi szorstki głos sprawia, że kompozycja zyskuje dodatkowej głębi, właściwie stając się czymś wielowymiarowym w efektywnie ukazanej interpretacji wokalisty. Pomimo czytelnych, jakby alternatywnych cieni, premierowa propozycja zespołu posiada lekkość i swobodę. Właściwie płynie ona jakby samoistnie, zaczepiając słuchacza ciekawymi pomysłami wynikającymi z samej konstrukcji muzycznej “World of Yours”. Dobrze udało się także zrównoważyć syntetyzm z żywym brzmieniem instrumentów, które jednak są najważniejsze w takim kolorycie artystycznym. Jest nastrój, słowo, ale też wyśmienite zgranie wszystkiego w takie formie. Tego po prostu chce się słuchać. W oczekiwaniu na więcej warto zapętlić ten kawałek – pięknie wkręca się w podświadomość.

*****

LUSHY! to trio Karolczyk, Akerman i Rup. Fundamentem ich muzyki jest solidny groove i przestrzenne dźwięki, na tle których historia opowiadana jest melodią. Zespół eksperymentuje z wieloma gatunkami, zawsze jednak opierając swoje kompozycje na żywych instrumentach. Historia składu sięga okresu szkoły muzycznej i improwizowanych sesji w składzie gitara, bas i perkusja, mających miejsce w rodzinnym Wałbrzychu.

Po kilku latach, już we Wrocławiu, z bagażem doświadczeń i bankiem pomysłów zabierają się za rejestrację wspólnego materiału. Do współpracy nad nim zaprosili kolegę i producenta Radka Baranowskiego, a także różnych wokalistów.

“World of Yours” to drugi singiel zapowiadający nadchodzące wydawnictwo zespołu. Po sukcesie debiutanckiego numeru “Luscious Mind”, LUSHY! prezentują dla odmiany utwór z męskim wokalem. EEMEE, czyli Szymon Paduszyński – bo o nim mowa – to artysta pochodzący z wrocławskiej sceny. Związany m.in. z grupami Neony czy Jamal, od dwóch lat także członek zespołu Krzysztofa Zalewskiego. 2020 przyniósł mu „Live Session EP”, która zwiastuje debiutancki longplay artysty.

Tak EEMEE mówi na temat utworu: “Żyjemy w czasach upadku autorytetów. Często nie weryfikujemy tego co do nas dociera, a siła dezinformacji jest przerażająca. Niepodważalne wartości takie jak miłość, szacunek i empatia to jedyna nadzieja by nie oszaleć. Mimo, że tekst pisałem zupełnie w innym momencie, to dziś jest aktualny jeszcze bardziej.”

*****

Słuchaj “World of Yours” w serwisach cyfrowych: https://ffm.to/lushyworldofyours

 

fot. okładka singla

Leave a Reply