Żaneta Chełminiak z drugim singlem. Posłuchaj utworu “Jedziesz do mnie”

Utwór “Jedziesz do mnie” Żanety Chełminiak, to drugi singiel zapowiadający debiutancki album wokalistki zatytułowany “Chłopaki płaczą”.

Autorem muzyki i producentem piosenki jest St. Elmo, a tekstu Żaneta Chełminiak i Duśka Wacławik. “Jedziesz do mnie” to gitarowa ballada utrzymana w klimacie r’n’b i popu, inspirowana twórczością takich wykonawców jak Summer Walker czy Khelani.

fot. materiały prasowe

Głównym tematem tekstów Żanety jest poszukiwanie miłości. Do pisania inspirują ją doświadczenia własne i bliskich. Z racji tego, że porusza tematy relacji w związkach, często natchnienie daje podcast Joanny Okuniewskiej „Moje przyjaciółki idiotki”. W tekstach można odnaleźć siebie, bo chociaż wszyscy się różnimy, to jednak pozytywne i negatywne sytuacje randkowe, przytrafiają się każdemu.  “Jedziesz do mnie” to historia relacji, w której pomimo tego, że obie strony są świadome braku sensu, nadal trwa. O czekaniu, tęsknocie, ekscytacji, smutku i szczęściu.

*****

Żaneta Chełminiak – wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka i… biotechnolożka! Po kilku singlach i EPce z zespołem Damn Good Coffee pracuje nad solowym debiutanckim albumem „Chłopaki płaczą”, którego premiera będzie miała miejsce w 2022 roku. Cały materiał będzie balansował pomiędzy r’n’b, soulem i popem. Pierwszy singiel “Obcasy” ukazał się pod koniec 2021 roku. Głównym producentem muzyki jest St. Elmo.

Żaneta ma 25 lat, mieszka w Warszawie, pracuje w swoim zawodzie, a w każdej chwili poza pracą u nauką oddaje się swojej największej miłości – muzyce. Śpiewa, gra w teatrze, występuje z przedstawicielami różnych gatunków muzycznych. Jak sama mówi, tworzy autorski materiał, szuka własnej drogi, własnych brzmień i barw.

 

fot. materiały prasowe

 

Leave a Reply