Majka Jeżowska z teledyskiem do utworu “Nie wciągaj mnie!”

Majka Jeżowska zaprezentowała teledysk do premierowego utworu dla dorosłych. Piosenka “Nie wciągaj mnie!” jest dostępna w serwisach cyfrowych.

Znana z takich przebojów jak: A ja wolę moją mamęWszystkie dzieci nasze są czy pierwszego hymnu WOŚP Kolor serca, obdarzona ciepłym głosem i niezwykłym temperamentem estradowym, wokalistka i kompozytorka. Taka jest właśnie Majka Jeżowska, która zaprezentowała swój nowy, odważny utwór – Nie wciągaj mnie!

Debiutowała na początku lat 80., studiując jeszcze na Akademii Muzycznej w Katowicach. Na swoim koncie ma platynową płytę i kilka złotych. Majkę Jeżowską także wielokrotnie wyróżniano podczas KFPP w Opolu.

fot. materiały prasowe

W 2019 roku wystąpiła na największym festiwalu muzycznym w Polsce Pol’And’Rock, gromadząc pod sceną wielopokoleniowy tłum. Każdy zna jej twórczość i przekazuje ją swoim dzieciom, jednak tym razem Majka przygotowała coś całkiem odmiennego od jej największych hitów.

Najnowszy utwór, który nosi tajemniczy tytuł Nie wciągaj mnie jest zerwaniem z dotychczasowym wizerunkiem Majki jako twórczyni muzyki familijnej. Przyszedł czas na numer z mocnym i ważnym przesłaniem, który stanowi pewnego rodzaju manifest kobiet.

Czerwień, w której wystąpiły bohaterki w teledysku, to nie tylko symbol energii, ognia, miłości, ale też odwagi. Odwagi, której dziś w czasie wojny na Ukrainie nie brakuje walczącym o swój dom, ojczyznę, wolność i pokój mężczyznom, kobietom i dzieciom ale też Polakom, którzy od pierwszego wystrzału niosą heroiczną pomoc humanitarną swoim sąsiadom. Na planie klipu kobiety w czerwieni przypięły niebiesko – żółte wstążki na znak solidarności z kobietami z Ukrainy. Najmłodszą „rewolucjonistką” była oczywiście siedmiotygodniowa Róża, która wystąpiła w teledysku babci ze swoją mamą Zofią Kulą-Jeżowską. W teledysku zobaczymy m.in. Katarzynę Gniewkowską, Sylwię Chutnik, Ewę Ogórek – Wichrowską, DJ WIKA, Ramonę Rey, Olę Petrus osobę „niskorosłą”, standup women Asz dziennika i wiele innych. W teledysku zobaczymy też symboliczny, kultowy, czerwony kabriolet BMW Andrzeja Piasecznego, którym jechał do ślubu syn Majki Jeżowskiej.

„Mam nadzieję, że moim najnowszym utworem – ‘Nie Wciągaj Mnie’ – natchnę wszystkie dziewczyny w każdym wieku do walki o swoje prawa każdego dnia”.

 

Leave a Reply