Lanberry prezentuje nowy singiel “Niewygodnie”

Lanberry zaprezentowała nowy singiel “Niewygodnie”, który jest kolejną już zapowiedzią jej nowej płyty.

Głośno zapowiadaną przez artystkę zmianę przynosi nowy utwór, który jest efektem jej współpracy z Maurycym Żółtańskim – producentem i współkompozytorem utworu. “Niewygodnie”, utrzymany w klimatach muzyki offowej, pokazuje alternatywny wymiar twórczości Lanberry. Ambitna muzyka i niebanalny tekst składają się na utwór, który intryguje i nie pozwala przejść obok niego obojętnie.

fot. materiały prasowe

Co sprawia, że Lanberry jest tak „niewygodnie”?

W swojej najnowszej piosence Niewygodnie śpiewam o ludziach, którzy wiedzą lepiej ode mnie, co będzie dla mnie dobre – „postawisz mi diagnozę, przecież siedzisz w mojej głowie” – i oceniają mnie i moje wybory – „mój największy krytyk, recenzuje każdy ruch”. I pytam w niej samą siebie, dlaczego wciąż jest mi z tym niewygodnie, z komentarzami innych, którzy wchodzą nieproszeni ze swoimi radami w moje życie. Dlaczego jest mi niewygodnie, kiedy konfrontuję się z powracającymi schematami. Przecież już powinno być dobrze, jest względnie spokojnie, wszystko w moim życiu jest poukładane. A jednak w naszym życiu nieustannie się z czymś konfrontujemy i to od nas zależy, jak przyjmiemy ten stan niewygody.

Do utworu powstał teledysk przygotowany przez duet Dominiki Trybulec i Kacpra Świtalskiego ze Studia Akita. W dynamicznie zmontowanym obrazie mieszają się wizje, stany artystki, a całość dopełniają klimatyczne, zielone wnętrza warszawskiej Monsterowni, przenikające się z miejskim pejzażem Jeziorka Czerniakowskiego.

“Niewygodnie” to kolejny po “Nocnym Expressie” singiel zapowiadający nowy album artystki, który ukaże się na przełomie roku 2022 i 2023 nakładem wytwórni Agora Muzyka.

 

Lanberry z akustyczną wersją “Nocnego Expressu”

Leave a Reply