Lubomski prezentuje nowy singiel z płyty “SĘK YOU”. Posłuchaj utworu “Średniowieczność”

25 marca 2022 roku Lubomski powrócił z nowym albumem pt. „SĘK YOU”. Drugim singlem z tego krążka została „Średniowieczność”. Do utworu powstała specjalna live sesja.

fot. okładka płyty

Takie refleksje na temat singla „Średniowieczność” snuje Mariusz LubomskiÓsma piosenka na płycie, finałowa, to właśnie „Średniowieczność”. Ma nam wszystkim powiedzieć żebyśmy nie byli średniakami, żebyśmy mieli jednak „to coś”, swoje poglądy, swój własny stosunek do świata, żebyśmy byli bezkompromisowi, nie nijacy. W kontekście singla „Średniowieczność” nagrodą dla mnie będzie to jak gdzieś kiedyś zobaczę taki obrazek, jak w amatorskim filmie: mężczyzna w średnim wieku, który ma błysk w oczach, tańczy właśnie do tej piosenki, jest odmieniony, uniesiony.

Może to alkohol, może partnerka, może sytuacja, bo może córka wyszła za mąż? Bardzo bym chciał zobaczyć kogoś właśnie takiego. Byłaby to chyba największa nagroda dla mnie za tę piosenkę. Może nie za całą płytę, ale za tę piosenkę, która, mam nadzieję, trafi do ludzi. 

„Nieszkolony głos, mało znana twarz, repertuar ambitny nie dla mas” śpiewał na festiwalu w Opolu w 1987 roku Mariusz Lubomski. Silny głos, charyzma i charakterystyczny taniec uwiódł publiczność w całej Polsce. Był to początek wyjątkowej drogi artystycznej. Ostatnia, wydana w 2008 roku płyta „Ambiwalencja” okazała się dużym sukcesem. Znalazła się na niej nowa wersja piosenki „Spacerologia”, ze znaną frazą „Mam ręce w kieszeniach, a kieszenie jak ocean”.

Muzyka i teksty piosenek na albumie „SĘK YOU” ukazują człowieka i całą gamę stanów świadomości oraz emocji, które mu towarzyszą. Słowa autorstwa Sławka Wolskiego poetycko i dosadnie opisują ludzkie uczucia. Muzyka oraz interpretacja Mariusza Lubomskiego wyrywa nas na chwilę z codzienności i porusza.

 

Leave a Reply