Zapowiedź drugiej odsłony antologii “BENIGN NEGLECT: LOSS” Wojtka Sarneckiego

28 marca odbędzie się premiera EP “BENIGN NEGLECT: LOSS” Wojtka Sarneckiego, składająca się z dwóch utworów, które nie zmieściły się na jego debiutancki album “Toward Not Caring”.

Wojtek Sarnecki – wokalista, songwriter i multiinstrumentalista z Warszawy. Od przeszło dekady pisze autorskie teksty i muzykę. W marcu bieżącego roku ukazała się pod naszym patronatem medialnym jego debiutancka płyta TOWARD NOT CARING, na której znalazło się 14 kompozycji w języku angielskim, których myślą przewodnią jest życiowe odpuszczanie.

W listopadzie 2021 ukazała się pierwsza odsłona serii BENIGN NEGLECT zatytułowana LOVE, zawierającą 2 b-sidy – piosenki, które nie weszły na finalną wersję albumu TOWARD NOT CARING. Łącznie cała antologia będzie się składać z czterech par takich utworów.

fot. materiały prasowe

Całości projektu towarzyszy też strona wizualna BENIGN NEGLECT SERIES. Do każdej z par b-sidów ukaże się jeden klip, który uzupełni muzyczną historię obrazem (w sumie cztery teledyski). Do tej pory ukazał się tylko jeden do utworu “Involuntary Histrionics”. Przyszedł czas na drugą parę odrzutów – “Scaffolding Soldier” oraz “Errors”, które już na dniach wyjdą na światło dzienne jako EPka BENIGN NEGLECT: LOSS.

“Temat straty jest nam wszystkim bardzo bliski w tych niespokojnych czasach. Kiedy pisałem te utwory, świat wyglądał zupełnie inaczej, doświadczałem pustki w zupełnie innym znaczeniu. Dzisiaj mogą jeszcze dosadniej wybrzmieć. To jest ich moment! Niech idą w świat, skłaniają do refleksji, ale przede wszystkim niech będą dla nas wszystkim odrobiną przyjemności i szansą na chwilowe oderwanie się od paskudnej rzeczywistości.”

BENIGN NEGLECT” – bo tak zatytułowana jest cała seria – to 4 pary b-sidów (jak na single przystało każdy będzie miał stronę A i B), które zostały podzielone tematycznie. Pierwsza odsłona “LOVE” składała się z dwóch utworów: “S.O.M.H” i “Involuntary Histrionics”.

Premiera BENIGN NEGLECT: LOSS odbędzie się 28/03 na wszystkich platformach streamingowych.

 

fot. okładka EP

Leave a Reply