BlackKay z nowym teledyskiem do singla „Insane”!

BlackKay, czyli Kasia Bieńkowska to rockowa wokalistka szerzej znana w społeczności słuchaczy retro rocka w Polsce. Wczoraj odbyła się premiera nowego teledysku, tym razem do utworu “Insane“, który znalazł się na jej mini albumie “Aquarius”.

Pod koniec października 2021 r. wydała swój pierwszy solowy mini album „Aquarius”, który doczekał się 5 utworów i aż… 4 teledysków. Jak zapowiadała artystka – „Aquarius” to album wizualny, który właśnie został sfinalizowany piątym klipem do utworu „Insane”. Teledysk miał swoją premierę wczoraj na kanale YouTube BlackKay.

fot. materiały promocyjne

„Insane” to zdecydowanie najbardziej rockowa pozycja na EP-ce „Aquarius”. Opublikowanym dotąd utworom bliżej było bardziej do pop-rocka niż do ostrego grania w stylu hard’n’heavy, z którego Kasia jest znana w środowisku muzycznym. Jednak „Insane” to ukłon w stronę korzeni wokalistki, jak również mała zapowiedź kolejnego albumu.

–  Powiem nieskromnie, że „Insane” to moja ulubiona piosenka z „Aquariusa”. Zawiera w sobie mrok i tajemnicę, które chciałam przekazać w tym utworze. Tekstowo jest to kontynuacja fikcyjnej historii, którą stworzyłam do singla White Highway -„City Lights” z 2017 roku. Niestety, ostatnie geopolityczne wydarzenia sprawiły, że utwór nabrał nowego, jeszcze bardziej mrocznego charakteru, przynajmniej dla mnie. Przyznam szczerze, że sama nie wiedziałam, czy w ogóle opublikuję ten teledysk, bo ostatnio jakoś tak ciężko myśleć o takich rzeczach. Ale dałam słowo moim słuchaczom, więc muszę go dotrzymać. Mogę też uspokoić, że kolejny album w drodze jak informuje BlackKay.

Teledysk do „Insane” został zrealizowany w Voodoo Club przez warszawską ekipę filmową „ApelRecords”, montażem zajął się gitarzysta – Paweł Gromadzki, który również udziela się w klipie. Poza BlackKay i Gromadzkim w teledysku zobaczymy też Mariana Lecha na basie, który zajął się miksem części utworów na „Aquariusie” oraz wykonał mastering końcowy albumu. Za perkusją zasiadł Marcin Ścierański (Kwiat Jabłoni, Percival Schuttenbach).

Albumu „Aquarius” w wersji online można odsłuchać na YouTube, Spotify i w innych platformach streamingowych (Google Music, Deezer, Tidal, iTunes i inne).  Wersję fizyczną w postaci CD można nabyć bezpośrednio u BlackKay.

 

BlackKay – “Aquarius” [RECENZJA]

Leave a Reply