„Szary świat” – chwila zapomnienia od sanah i Kwiatu Jabłoni

“Szary świat” to utwór, który sanah nagrała wspólnie z Kwiatem Jabłoni. Jest to jednocześnie zapowiedź nowej płyty wokalistki, która ukaże się 15 kwietnia.

fot. materiały prasowe

Nawet w najbardziej mrocznym i smutnym czasie warto szukać choćby odrobiny uśmiechu i optymizmu, które spowodują, że na moment zapomnimy o szarej rzeczywistości. Remedium na obecny trudny czas niech stanie się singlowa piosenka, którą sanah nagrała wspólnie z zespołem Kwiat Jabłoni.

Kompozycja, którą artystka stworzyła z zespołem Kasi i Jacka Sienkiewiczów, nosi tytuł „Szary świat”. To opowieść o często brutalnej codzienności, która jednak czasem nabiera pięknych barw.

Bo szary świat to przecież świat każdego z nas. Zwykły, codzienny, normalny, smutny, a zarazem piękny świat. To marzenia, dramatyczne i romantyczne historie, wzloty i upadki. To chwile zapomnienia, przeplatane szarą rzeczywistością.

„Tańcz ze mną, sekundy pędzą, no tańcz, potem powróci mój szary świat”.

Niedawno sanah zaprezentowała utwór „Mamo tyś płakała”, w którym zaśpiewała razem z Igorem Herbutem z zespołu LemON. Inspiracją do stworzenia piosenki była kompozycja Stanisława Moniuszki „Prząśniczka”. W ciągu zaledwie kilku dni – tylko w serwisie YouTube – odtworzono ją ponad 6mln razy! Jako że artystka nie jest obojętna na to, co dzieje się za naszą wschodnią granicą, cały dochód z tego utworu postanowiła przeznaczyć na cel charytatywny. Pieniądze zasilą konto Stowarzyszenia Siemacha – organizacji, która zaangażowana jest w pomoc ofiarom wojny w Ukrainie, w szczególności dzieciom.

Utwory „Szary świat” oraz „Mamo tyś płakała” to zapowiedzi płyty „Uczta”. Jak mówi sama sanah, album ten to „najważniejszy do tej pory projekt w moim życiu”.

Jedna odpowiedź do “„Szary świat” – chwila zapomnienia od sanah i Kwiatu Jabłoni”

Leave a Reply