Maja Laura debiutuje albumem “Bardo”. Posłuchaj singla “Feldman’s Voicing Resonance”

“Feldman’s Voicing Resonance” to pierwsza odsłona albumu “Bardo”, którym debiutuje Maja Laura. W ostatnich latach artystka była członkinią zespołu Ścianka.

Maja Laura to bezwzględnie prawdziwa solowa kreacja 23-letniej artystki. Celebracja dysharmonii, pochwała mocy i delikatności. Pianistyczna ulotność, elektroniczna brzydota, perkusyjny brud i głos duszy. Oszczędność i szaleństwo jednocześnie.

fot. Sisi Cecylia

Maja Laura Jaryczewska to kompozytorka, pianistka, wokalistka, autorka tekstów i prezeska Efektywnego Altruizmu Polska. Jako Maja Laura debiutuje w tym roku albumem „Bardo”. Chodzi własnymi drogami ponad wszystko stawiając samodzielne myślenie i autentyczność.

 

Uczyła się u Włodzimierza Nahornego i Sławka Jaskułke, a teraz studiuje kompozycję pod okiem Pawła Mykietyna. W ostatnich latach członkini zespołu Ścianka.

Od lat zaangażowana jest w działalność dobroczynną, początkowo będąc wolontariuszką Otwartych Klatek, a teraz współtworząc Efektywny Altruizm Polska. Jest to organizacja zajmująca się popularyzacją skutecznej dobroczynności będąca polską gałęzią międzynarodowego ruchu Effective Altruism, którego esencją jest wykorzystanie dowodów naukowych w celu określenia najskuteczniejszych sposobów czynienia dobra.

W 2020 r. została finalistką Stypendium im. Stanisława Wyspiańskiego, którego obecnie jest członkinią. Na przełomie zimy i wiosny 2022 ukaże się solowa płyta Mai Laury pt. „Bardo”. Album ten jest archiwum przeżyć takich jak śmierć i ostateczne pożegnanie, co oddaje jego tytuł („Bardo” – z sanskrytu „stan pośredni”, najczęściej stan między życiem a kolejnym wcieleniem). To osobista opowieść o ciemności, która czekała, aż zostanie oświetlona. Nie dająca zamknąć się w ramy gatunkowe w pełni prawdziwa opowieść. Za produkcję (wraz z Mają) odpowiada Maciej Cieślak (Ścianka).

Koncerty „Bardo” to audiowizualna całość za każdym razem przybierająca inną formę. Dźwiękowi towarzyszą improwizowane wizualizacje mikroskopowe artysty Marka Hajduka (Astygmatyzm).

 

2 odpowiedzi na “Maja Laura debiutuje albumem “Bardo”. Posłuchaj singla “Feldman’s Voicing Resonance””

Leave a Reply