TEO prezentuje nowy singiel. Posłuchaj utworu „Trust”

Norweski nastolatek z polskimi korzeniami rozkochał w sobie Norwegów. Teraz czas na Polskę. Kilka dni temu TEO zaprezentował niezwykle emocjonalny, w skandynawskim klimacie utwór “Trust”.

fot. materiały promocyjne

TEO  wrażliwy piosenkarz, songwriter i początkujący aktor o magnetycznej barwie głosu, zaprezentował właśnie swój najnowszy singiel. Po świetnie przyjętych w Norwegii utworach „You Grin” i „Goosebumps”, przyszła pora na „Trust”. 

TEO czerpie inspiracje z wnikliwych obserwacji otaczającego go świata, bazując przy tym na własnych uczuciach. W myśl zasady, że im bardziej osobisty jest przekaz, tym bardziej uniwersalny odbiór, Artysta ma nadzieję, że więcej ludzi odnajdzie siebie w tym, co przekazuje w swojej muzyce.

Trust” opowiada o samotności i poczuciu odosobnienia. Komu możemy zaufać? W kim możemy znaleźć wsparcie, teraz, gdy przez pandemię odległości między nami, ludźmi wzrosły? 

“Kiedy w 2020 roku wybuchła pandemia, mieszkałem na małej wyspie w Sogn og Fjordane w Norwegii. Przy ograniczeniu kontaktów i dużych odległościach między mieszkańcami nie było tak łatwo utrzymywać kontakty towarzyskie. Życie codzienne stało się inne, a poczucie samotności silniejsze. Na małej wyspie, takiej jak Solund, możesz sobie jedynie wyobrazić jak możesz być  samotny i jak wielki ślad samotności pozostawiła po sobie pandemia. W piosence „Trust” pochylam się nad tymi wszystkimi uczuciami – nad samotnością i niepewnością, zmieszanymi z byciem pozostawionym przez ukochaną osobę, której pozwoliłeś sobie zaufać” – TEO

Utwór został wyprodukowany przez Mike’a Pardę z MP Studio Bergen. Zawiera w sobie częstotliwość i partie z deszczowymi dźwiękami oraz nieco ponurym nastrojem w tle. Refren ma uderzyć nieco głębiej w serce i otworzyć możliwość refleksji. TEO zgrabnie  przemyca do utworu emocjonalne smaczki – nutę melancholii, szczyptę zranienia, a jako idealne wykończenie całości przesłanie, o jakże ważnym zaufaniu do siebie.

*****

Teo Tomczuk – 15 letni, wschodzący artysta, urodzony w Norwegii. Jego rodzice są Polakami, którzy wyemigrowali do Norwegii w 2004 roku. Teo od urodzenia mieszkał na małej wyspie na zachodzie Norwegii, w najmniejszej wyspiarskiej gminie o nazwie Solund – składającej się z ponad 1000 małych wysp, których liczba ludności ledwo przekracza 800 osób. W 2020 wraz z rodzicami wyprowadził się do Bergen aby lepiej rozwijać swoje zamiłowania muzyczne i mieć łatwiejszy dostęp do środowiska muzycznego.

Już jako 8 latek widział siebie jako wokalistę i intensywnie rozwijał umiejętności wokalne oraz grę na instrumentach muzycznych, których liczba zwiększała się rok rocznie za sprawą Św. Mikołaja. Jego największymi idolami są Alex Turner z Arctic Monkeys oraz Jökull Júlíusson z Kaleo.

Teo dotkliwie odczuł wybuch pandemii i spowodowaną przez nią izolację, ale stały się one również jego inspiracją do napisania trzech piosenek z których dwie: „You Grin” oraz „Goosebumps” są już wydane a premiera trzeciej – „Trust” ma właśnie miejsce. Teo ma na swoim koncie wiele lokalnych koncertów w Bergen, a także w Małomicach w woj. lubuskim – rodzinnym mieście rodziców, gdzie zdobył swoich pierwszych fanów.

Już 5 marca 2022 wystąpi w Luttprisshow w Førde. Zakwalifikował się do udziału w The Voice Norway 2022 jednak nie zdecydował się na udział w show, aby móc samodzielnie i w zgodzie z samym sobą tworzyć i wydawać. Od nowego roku rozpoczyna naukę w gimnazjum BPG w Bergen o kierunku muzycznym. Marzy, aby rok 2022 był dla niego muzycznie rozwijającym się rokiem.

Teledysk do piosenki został nagrany w Polsce w okolicach Małomic i jest już dostępny na kanale YouTube.

Singiel jest już dostępny we wszystkich serwisach cyfrowych: https://linktr.ee/TeoTomczuk

 

fot. materiały promocyjne

2 odpowiedzi na “TEO prezentuje nowy singiel. Posłuchaj utworu „Trust””

Leave a Reply