Karol Ossoliński prezentuje singiel “(N) Początek”

“Noc/Dzień” to drugi album niezależnego artysty Karola Ossolińskiego, który zamyka jego “rozdział wrocławski”. Singlem promującym to wydawnictwo został utwór “(N) Początek”.

fot. Klaudia Chuchla

Karol Ossoliński urodził się w 1984 roku w Rzeszowie, pochodzi z małej podkarpackiej miejscowości Brzezówka, w której od najmłodszych lat odkrywał i podziwiał wszelkie dostępne gatunki muzyczne. Od 2007 roku mieszkaniec Wrocławia, angażujący się w rozliczne projekty muzyczne z pogranicza muzyki elektronicznej, rockowej, filmowej oraz dubowej, m.in.: Neurotic BoyNowy FolderLos PurkosSilent SoulSissico.

W latach 2016-2021 był wokalistą i muzykiem wrocławskiego zespołu WATA, który ma na swoim koncie dwa albumy (“Laserowy Kot” i “Alaska”).

Solową ścieżkę (pod właściwym imieniem i nazwiskiem) rozpoczął wydanym 3 marca 2019 roku singlem “Nirwana”, drugi singiel “Nie pytaj o jutro” promuje wideoklip, który ujrzał światło dzienne 19 grudnia 2019 roku. 19 kwietnia 2020 roku, z ramienia niezależnej wytwórni Kozanów Records, wydał debiutancki album pt. “Wychodząc z cienia”. Kilkakrotnie gościł we wrocławskich rozgłośniach radiowych, takich jak: Radio Wrocław, Radio Wrocław Kultura oraz Radio RAM. Piosenka “Nie pytaj o jutro” długie tygodnie szturmowała czołowe miejsca listy przebojów internetowego radia Orbit.

1 grudnia 2021 roku artysta wydał swój drugi album “Noc/Dzień”, który stanowi kolaż muzyczno-dźwiękowych pejzaży, okraszonych głównie językiem emocji. Jest to album zamykający “rozdział wrocławski”, cały materiał został nagrany we Wrocławiu, wsparty gościnnym udziałem tamtejszych muzyków: Łukasz Rathay (bity perkusyjne), Mateusz Rybicki (klarnet), Adam Koszutski (melorecytacja). Obecnie Karol zamieszkuje Kraków, gdzie aktualnie nie planuje dalszych kroków muzycznych.

Album “Noc/Dzień” dostępny jest pod linkiem: https://karolossolinski.bandcamp.com/album/noc-dzie

 

Jedna odpowiedź do “Karol Ossoliński prezentuje singiel “(N) Początek””

Leave a Reply