Reflektor zapowiada debiutancki album! Posłuchaj singla “Od razu”

“Od razu” to trzeci singiel duetu Reflektor, który zapowiada swój debiutancki album “Tętno 92/95”. Premiera płyty pod naszym patronatem medialnym odbędzie się 7 kwietnia 2022 roku.

“Od razu” ma zdecydowanie inny charakter od poprzednich dwóch singli zespołu, czyli “Reisefieber” i “Niby nic”. Motywem przewodnim są delikatne chórki, które dopełniają swobodnie płynącą linię melodyczną. Całość zamyka się w pulsującym popowo-balladowym, kameralnym brzmieniu. Piosenka opowiada o uczuciach, których nie powinniśmy się bać i przed którymi nie warto uciekać. Niezależnie od tego kogo i jak kochamy. Żyć i kochać na własnych zasadach, bez obaw i wbrew czyjejś opinii – taki wydźwięk niesie ze sobą “Od razu”. Utworowi towarzyszy klip autorstwa Marty Caban.

fot. materiały prasowe

Reflektor to duet założony przez gitarzystę i twórcę muzyki Łukasza Wierzchosławskiego oraz wokalistę i autora tekstów Mateusza Michalskiego. Jest to debiutancki projekt, który wnosi na polską scenę alternatywną powiew świeżości. W warstwie muzycznej dominuje elektronika i synthwave’owe brzmienie nawiązujące do muzyki lat 80 i 90. Obecne są także żywe gitary oraz elementy pop-rockowe. Twórczość Reflektora to efekt połączenia dwóch wrażliwości i wypadkowa inspiracji płynących zarówno z własnych doświadczeń, jak i wnikliwej obserwacji rzeczywistości. Debiutancki album zespołu “Tętno 92-95” to materiał eklektyczny, który łączy w sobie zarówno cięższe, jak i lżejsze brzmienie.

“Ten projekt dojrzewał w nas od jakiegoś czasu. Wzajemnie dzieliliśmy się naszym spojrzeniem na świat, muzyką, tekstami. Okazało się, że to wszystko doskonale się uzupełnia, tworzy nieokreśloną głębię, niekiedy mroczną, podszytą niepokojem, niekiedy nostalgiczną. Na tym gruncie powstaje pole do przemyśleń. Chcemy, żeby zamiast nas przemawiała nasza muzyka i teksty, z którymi najlepiej trochę się oswoić i spróbować wyniknąć w to, co kryje się pod spodem. Mamy nadzieję, że odkrywanie tych muzycznych i znaczeniowych warstw przyniesie naszym odbiorcom przyjemność” – mówią członkowie Reflektora.

 

Jedna odpowiedź do “Reflektor zapowiada debiutancki album! Posłuchaj singla “Od razu””

Leave a Reply