Czesław Mozil feat. Hania Rani – „Z miłości”

8 lutego premierę miał kolejny singiel Czesława Mozila z płyty “#IDEOLOGIAMOZILA”. To utwór “Z miłości”, w którym gościnnie towarzyszy Czesławowi Hania Rani. Do piosenki powstał poruszający teledysk.

fot. Adrian Woźny

Tak o singlu i teledysku mówi Czesław Mozil:

Przemoc kojarzy nam się zwykle z agresją, która pozostawia fizyczne ślady, brutalnością, czy gwałtem. Łączymy ją z patologią, wypieramy, tłumaczymy tradycją, często wręcz marginalizujemy. Tymczasem statystyki różnych organizacji są bezwzględne: w Polsce aż 85 tysięcy osób rocznie pada ofiarą przemocy w rodzinie, a to kropla w morzu, bo tylko co trzeci przypadek przemocy jest w ogóle zgłaszany.

A co z innym rodzajem przemocy? Z dominacją w związkach, zastraszaniem, czy poniżaniem partnera? Co z psychicznym cierpieniem, którego doświadcza nasz partner -ka z powodu naszych działań lub zaniechań, a czasem wypowiedzianych w afekcie lub intencjonalnie słów? Czy jest ktoś wolny od takich doświadczeń i to zarówno będąc ofiarą, jak i sprawcą? „Z miłości” to utwór dla mnie ważny. Pisałem go będąc szczęśliwy, wypoczywając z żoną na wakacjach. A jednak doświadczałem formy melancholii, rozmyślałem o tej idylli i o tym jak bardzo chciałbym czuć się tak cały czas i że to przecież niemożliwe.

Teledysk został nakręcony w grudniu 2021, w Monterrey (Meksyk).

 

Jedna odpowiedź do “Czesław Mozil feat. Hania Rani – „Z miłości””

Leave a Reply