Krzysztof Sołtysiński z płytą “Pomimo”. Posłuchaj utworu “Miasteczka”

“Pomimo” to tytuł pierwszego albumu krakowskiego artysty Krzysztofa Sołtysińskiego. Jednym z utworów, które znalazły się na tej płycie są klimatyczne “Miasteczka” z gościnnym udziałem wokalistki Ewy Zgody.

POMIMO” to 14 mocno lirycznych, nastrojowych utworów, które stanowią wybór z piosenek pisanych w różnych momentach życia autora. „POMIMO” to płyta o miłości, relacjach międzyludzkich, przemijaniu, o tym co ulotne i kruche. Płyta powstawała na przestrzeni kilku lat, współtworzona przez fantastycznych muzyków, głównie jazzowych: pianistę Kubę Płużka, perkusistę Filipa Mozula i basistę Maćka „Zombka” Rudzińskiego. W nagraniu wzięli również udział Dominik Bieńczycki (skrzypce i mandolina) oraz Paweł Kotarba (gitara elektryczna).

fot. materiały promocyjne

Wokalnie przedsięwzięcie wsparli Ewa Zgoda oraz niezależny, krakowski raper Decó (Szpilersi). Nad produkcją płyty pracował Wojciech „Guma” Gulis oraz Darek Grela, który również realizował nagranie i jest odpowiedzialny za ostateczne mixy. Nagranie powstało w studio „Niezależni Łowcy Dźwięków” w Krakowie między majem a listopadem 2021.

*****

Krzysztof Sołtysiński urodził się i mieszka w Krakowie. Mąż jednej Żony, ojciec trzech synów. Studiował socjologię na wydziale filozoficznym UJ. Współpracuje z agencjami reklamowymi jako samozatrudniony grafik dizajner. Lubi niezależność, muzykę, filmy, książki, podróże, kulinaria i długie spacery z psem. Od czasu do czasu zagra na gitarze lub czarno-białych klawiszach swojego pianina, czasem coś napisze…

 

fot. okładka płyty

2 odpowiedzi na “Krzysztof Sołtysiński z płytą “Pomimo”. Posłuchaj utworu “Miasteczka””

Leave a Reply