Ceti zapowiada nowy studyjny album!

25 lutego ukaże się nowy studyjny album Ceti. Płyta, której tytuł sygnowany jest nazwą formacji, będzie dwunastym już krążkiem w dorobku tej grupy.

fot. okładka płyty

Album dostępny będzie w limitowanej edycji, na podwójnym “digipacku” – z bonusową płytą koncertową. Na drugim krążku znajdzie się zapis występu Ceti z grudnia 2021, z warszawskiego “Remontu” oraz dwa nagrania koncertowe z poznańskiego klubu “U Bazyla”, z września 2021.

“Na pewno inna, bardziej zadziorna” – tak najnowszy album anonsuje Grzegorz Kupczyk i kontynuuje – “Smaku dodaje fakt, iż spotykaliśmy się regularnie podczas obostrzeń i aby nie tracić czasu na narzekanie i tkwienie w bezczynności, postanowiliśmy przygotować nowy materiał. Kompozytorem i głównym aranżerem jest Tomek Targosz, ja jak zwykle zająłem się stworzeniem linii melodycznych oraz tekstami.”

To pierwsza płyta Ceti bez udziału Marii Wietrzykowskiej, szeregi formacji zasilił natomiast nowy perkusista, Piotr Szpalik, a pozostali muzycy tworzący zespół, to: Bartosz Sadura (gitara), Jakub Kaczmarek (gitara), Tomasz Targosz (bas) oraz Grzegorz Kupczyk (wokal).

Grupa Ceti, założona w 1989 roku w Poznaniu przez Grzegorza Kupczyka i Marię Wietrzykowską, ma na swoim koncie 11 płyt studyjnych, z czego ostatnia, “Oczy Martwych Miast” (nominowana do Fryderyków w kategorii Album Roku Metal), ukazała się w 2020 roku. Grzegorz Kupczyk w trakcie swojej muzycznej kariery współpracował też z takimi formacjami, jak m.in.: Turbo, Aion, Panzer X, Esqarial, Kruk i Non Iron.

Tracklista:

CD 1 (płyta studyjna)

1. Głos krwi
2. Horyzont życia
3. Zaraza
4. Adrenalina
5. Portret
6. Pajac
7. Posłańcy
8. Syn przestworzy
9. Po drugiej stronie życia

CD 2 (koncert)

koncert w klubie “Remont”, Warszawa, grudzień 2021:

1. Zapowiedź i intro
2. Kamienne piekło
3. Machina chaosu
4. Już nie z tobą
5. Cienie
6. Oczy martwych miast
7. Kometa Halleya
8. Fałszywy Bóg
9. Szalony Ikar
10. Poza czasem
11. Sztuczne oddychanie
12. Iluzjoniści fałszu
13. Horyzont życia
14. Linia życia
15. Dorosłe dzieci
16. Ach! Nie bądź taki śmiały
17. Kawaleria Szatana II

koncert w  klubie “U Bazyla”, Poznań, wrzesień 2021:

18. W dolinie światła
19. Jaki był ten dzień

 

Leave a Reply