Cheap Tobacco i ich nowy utwór “Tańcz”!

“Tańcz” to najnowsza propozycja zespołu Cheap Tobacco. Do drugiego singla zapowiadającego premierowy album bandu powstał teledysk.

fot. materiały prasowe

Taniec. Niemal każdy ostatnio o nim śpiewa. W 2021 miało premierę co najmniej kilka piosenek o tytule lub refrenie zawierającym słowo „Tańcz“.
Czy wynika to z powszechnej tęsknoty za symboliczną wolnością, za wyzwoleniem ciała i duszy, którą taniec daje? Czy za otwartym światem – takim do jakiego się przyzwyczailiśmy i za jakim tęsknimy? Czy może za radością i lekkością jaką czujemy, kiedy nasze ciała zaczynają płynąć w ruchu?

Dla nas taniec to wyzwolenie. Z ograniczeń, ze związania i splątania w jakim żyjemy. W świecie, który jest czarny albo biały, taniec pozwala wyjść poza te narzucone ramy, odnaleźć własne zdanie. Jest to symbol wyrwania się z powszechnie przyjętych kanonów i sposób na określenie swojej własnej drogi, swojego własnego punktu widzenia na świat, na innych, na siebie. Każdy kto odnajdzie wewnętrzną siłę, może pójść w tę stronę.

*****

CHEAP TOBACCO to wybuchowa mieszanka czystej energii, autentyczności oraz mocnego vintageowego brzmienia, połączona z charyzmatycznym głosem dziewczyny z Bieszczad, która dwukrotnie została wybrana najlepszą bluesową wokalistką w Polsce.

Na swoim koncie mają ponad 15 nagród Grand Prix oraz nagród publiczności na festiwalach krajowych i zagranicznych m.in.: Rawa Blues, Suwałki Blues Festiwal, Synestezje, Bochum Total (Niemcy), Blues Alive (Czechy) . Zespół, będąc prawdziwie rockowym organizmem, jednocześnie nie pozwala by zamknąć ich w jakiejkolwiek szufladzie.

W 2018 roku ukazała się pod naszym patronatem medialnym ich płyta zatytułowana “Szum”.

*****

Zrealizowano i nagrano w Black Kiss Records

Mix/ Mastering – Arek Kopera

Produkcja muzyczna – Cheap Tobacco

muzyka – Robert Kapkowski, Cheap Tobacco

słowa – Natalia Kwiatkowska

 

Leave a Reply