Klaudia Szafrańska feat. Ofelia w utworze “Nucę to od lat”

“Nucę od lat” to premierowy utwór Klaudii Szafrańskiej, w którym gościnnie pojawiła się Ofelia.

Utwór „Nucę to od lat” powstał z potrzeby dzielenia się szczerym uczuciem przyjaźni względem drugiej osoby. W piosence usłyszymy połączenie dwóch wyjątkowych głosów i osobowości.

Do stworzenia wspólnego utworu Klaudia zaprosiła Ofelię (Iga Krefft), która nie tylko zaśpiewała, ale także jest autorką słów. Warstwa muzyczna jest dziełem Mikołaja Trybulca oraz Klaudii Szafrańskiej.

Historia zawarta w warstwie tekstowej znalazła swoje odbicie w teledysku, którego reżyserem jest Tomek Wilczyński.

fot. Dominik Malik

“Nucę to od lat” to piosenka w moich oczach nieprzeciętna, bo w dobie otaczającej nas zewsząd w popkulturze miłości romantycznej opowiada o przyjaźni damsko-damskiej. Dlatego też w klipie starałem się postawić na pierwszym planie na postaci kobiece. Historię zamknąłem w nieco abstrakcyjnym, pałacowym stylu. Scenografia Weroniki FIipek dodała pastelowego, eleganckiego sznytu z niekonwencjonalnymi rozwiązaniami, a surrealistyczna choreografia przygotowana przez Anię Pastuszak wzniosła postaci epizodyczne na zupełnie inny, wyższy poziom. Wreszcie fabuła, której scenariusz napisałem z Martą Bijan – idylliczna, modernistyczna interpretacja motywu strzały amora motywująca ludzi do wzajemnego szacunku i sympatii. – opowiada Tomek.

To piosenka o pięknej relacji jaką jest przyjaźń. Wiele zawdzięczam w życiu moim bliskim, przyjaciołom i bardzo chciałam, żeby taki numer znalazł się też na mojej solowej płycie. Peace&love people! Bądźmy dobrzy dla siebie i dla innych! – dodaje Klaudia Szafrańska.

 

Leave a Reply