OS.SO z muzycznym prezentem – live session “Mary, Did You Know?” 

Dzień przed wigilią OS.SO zaprezentowała własną wersją amerykańskiego christmas songu. Napisaną trzydzieści lat temu piosenkę wykonał po raz pierwszy Michael English, w wydaniu OS.SO zmienia się ona w nastrojową, skłaniającą do refleksji balladę.

Jak mówi sama artystka: 

“Tekst utworu “Mary, Did You Know?” był dla mnie zawsze bardzo przejmujący, kiedy go słucham, myślę o sytuacji, w której jednostka zostaje uwikłana w wielką historię i staje przed koniecznością zmierzenia się z czymś, co niejednokrotnie jest ponad jej siły.

fot. materiały prasowe

To również jedna z niewielu, jeśli nie jedyna świąteczna opowieść, w której głos oddaje się Marii. Odpowiedzi na zaadresowane do niej pytania możemy się jedynie domyślać, ale nietrudno wyobrazić sobie historię młodej dziewczyny, której los przeznaczył rolę matki boga.

Niezależnie od tego, czy nadchodzące święta przeżywa się w sposób duchowy, czy traktuje bardziej jako okazję do spotkania z bliskimi, muzyka, która towarzyszy tej części roku wprowadza w nastrój, którego trudno doświadczyć w pozostałych miesiącach”. 

*****

OS.SO – songwriterka, producentka autorka tekstów, multiinstrumentalistka. Jej głównym instrumentem jest gitara basowa, ale gra też na pianinie, perkusji, gamelanie (indonezyjskich idiofonach) i śpiewa. Tworzy scenariusze do swoich teledysków i zajmuje się ich reżyserią. 

Literaturoznawczyni, pisząca muzykę i o muzyce – prowadzi autorską rubrykę w magazynie „Muzyk”, gdzie przygląda się dźwiękom kulturoznawczym okiem. W 2022 roku ukaże się debiutancki album artystki, a premierę promującego go singla “Horyzont zdarzeń” zaplanowano na styczeń.

 

Jedna odpowiedź do “OS.SO z muzycznym prezentem – live session “Mary, Did You Know?” ”

Leave a Reply