Piotr Prysiaznik z ważnym przekazem w utworze “Wolność w klatce” [RECENZJA]

“Wolność w klatce” to najnowszy singiel Piotra Prysiaznika, którego premiera nieprzypadkowo odbyła się 13 grudnia. Utwór znajdzie się na płycie “Otwórz mój świat”, która ukaże się w 2022 roku.

Piotr Prysiaznik nie przestaje zaskakiwać. Po kilku klimatycznych, odwołujących się do lat 80. utworach, przyszedł czas na propozycję, która przełamuje dotychczasową konwencję dokonań artysty. Okazuje się, że muzyk potrafi też czerpać z rockowej energii, wyraźnie nasączając nią nowy singiel zatytułowany “Wolność w klatce“. Pozostając wiernym własnym inspiracjom i zapatrywaniom muzycznym, nadał premierowej propozycji mocniejszego wydźwięku. Zaskakujące jest także określenie tej piosenki poprzez silniej wyeksponowany wokal.

fot. materiały prasowe

Ma to duże znaczenie, jeśli weźmiemy pod uwagę przekaz, który kryje się za osobistym tekstem Piotra. Problem, który został poruszony w tym utworze niewątpliwie jest ważny i skłania nas do refleksji oraz dalszego pogłębienia tematu. Powoduje też, że sami doszukujemy się w przekazie elementów, które mogłyby pasować do naszego życia. Temat wydaje się wrażliwy, ale również na tyle uniwersalny, że bez wątpienia będziemy w stanie zinterpretować go na własny i równie trafny sposób. Warto sobie zadać pytanie czym we współczesności jest owa “Wolność w klatce”?

Okazuje się, że “wykreowany” świat muzyka jest nam niezwykle bliski, a forma, którą się posługuje na tyle interesująca, że warto dać się przekonać do takiej wizji artystycznej. Może nie do końca mieści się ona w dzisiejszych modnych zapatrywaniach muzycznych, ale może właśnie w tym tkwi siła dokonań Piotra Prysiaznika? Tym razem pewien hermetyzm został rozciągnięty przekazem, który nadaje jakości temu utworowi. Czekamy na cały album.

*****

“Do napisania tego utworu zainspirował wykonawcę i kompozytora film Marka Koterskiego ,,7 uczuć”. Co mam dzisiaj powiedzieć mojej córce na wiadomość, że jej koleżanki i koledzy odebrali sobie życie i już nie wrócą do szkoły.

Podobnie jak postać Adasia Miauczyńskiego z filmu Pana Marka piosenka zawiera cechy autobiograficzne – w utworze ,,Wolność w klatce” można dopatrzyć się retrospektywnych elementów. Mam nadzieję, że wielu z nas, podobnie jak w filmie, również w mojej piosence, doszuka się swoich osobistych, własnych wspomnień…” – Piotr Prysiaznik

 “Piosenka ,,Wolność w klatce” ma współczesny wydźwięk. Rodzice w dzisiejszej rzeczywistości konfrontowani są z permanentnym brakiem czasu dla swoich pociech,  i ogromnym problemem jakim jest kryzys suicydalny. Temat, o którym się nie mówi, a wręcz w niektórych szkołach chowa pod dywan, dotkną wielu z  nas i tym problemem mamy do czynienia.” – Piotr Prysiaznik

Piotr Prysiaznik prezentuje się nie tylko jako artysta, ale także jako autor tekstów i kompozytor. Jego największą inspiracją jest sentyment do syntezatorów lat 80-tych oraz fascynacja brzmieniami perkusji.

Utwór znajdzie się na pierwszej płycie artysty zatytułowanej “Otwórz mój świat”, której premiera odbędzie się w 2022 roku.

Posłuchaj utworu w serwisach cyfrowych: https://distrokid.com/hyperfollow/piotrprysiaznik/wolno-w-klatce

*****

Tekst: Piotr Krzysztof Prysiaznik

Muzyka: Piotr Krzysztof Prysiaznik

Mix i Mastering: Hugiz Records Tomasz Moskalski

 

Jedna odpowiedź do “Piotr Prysiaznik z ważnym przekazem w utworze “Wolność w klatce” [RECENZJA]”

Leave a Reply