Kultowa płyta Maanamu „Nocny Patrol” w nowych aranżacjach i wykonaniach

12 grudnia 2021 w Centrum Kulturalno-Kongresowym „Jordanki” w Toruniu miała miejsce premiera widowiska muzycznego pt. „Nocny Patrol“.

fot. materiały prasowe

NOCNY PATROL to widowisko muzyczne, które powstało w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Czerpiąc muzycznie i literacko z albumu grupy Maanam z 1983 roku pod tym właśnie tytułem, opowiada o czasie, który miał być końcem Solidarności, a w rezultacie okazał się początkiem końca komuny i zwycięstwem tych, którzy poświęcili zdrowie, a czasem i życie dla walki o wolną Polskę. Historie ludzi Solidarności z Kujaw i Pomorza, które przytoczone zostały we wspomnieniach  w tym widowisku, są podobne do przeżyć wielu opozycjonistów z całej Polski, dlatego też NOCNY PATROL, dzięki nowoczesnym aranżacjom, wspaniałym interpretacjom solistów i  widowiskowej choreografii oraz uniwersalnemu, współczesnemu spojrzeniu na stan wojenny tworzy nową jakość artystyczną i poznawczą.

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Marcin Kołaczkowski, natomiast za aranżacje i kierownictwo muzyczne Piotr Beciński. Zaśpiewali m.in. Olga Szomańska, Alicja Szemplińska, Renata Przemyk, Maciej Balcar, Janusz Radek a w rolę toruńskiego taksówkarza wcielił się Piotr Furman.

 

Leave a Reply