Jubileuszowa edycja albumu „Kolorowy telewizor” Grzegorza Markowskiego

Jubileuszowa edycja albumu Grzegorza Markowskiego „Kolorowy telewizor” zostanie wydana na czarnym CD z okazji 65-lecia Polskich Nagrań. Album po raz pierwszy ukaże się na płycie CD już 17 grudnia 2021 roku.

Płyta „Kolorowy telewizor” została wydana w 1987 roku. Grzegorz Markowski już w 1981 na „Białym albumie” Perfectu śpiewał o tym, że chciałby być sobą, a na „Kolorowym telewizorze” sobą w stu procentach jest. Jego wokalna ekspresja stanowi główną siłę napędową tego wydawnictwa. Jest absolutnie nie do podrobienia. Płyta powstała cztery lata po rozwiązaniu zespołu Perfect.
W wielu momentach „Kolorowy telewizor” zbliża się do macierzystej formacji wokalisty – ale nawet gdy muzyka próbowała uciekać w inne rejony, sama barwa głosu i sposób śpiewania Markowskiego przywoływał ją na jedyne słuszne tory.

fot. okładka płyty

Uwagę zwracają głównie ballady – kameralne „Widzisz Panie”, czy „Zgubiłem się, mamo” oraz hipnotyczny utwór tytułowy z tekstem-wyliczanką, a także „Uważaj na znaki”, przywołujące nowofalowy klimat takich utworów, jak „Nie bój się tego wszystkiego”.

Teraz ten naprawdę sensowny przyczynek do historii polskiego rocka lat 80. powraca na płycie. Do tego znacznie lepiej brzmiącej od tego, co udało się wytłoczyć ponad trzy dekady temu.

Tracklista:

1 Dom Dla Kwiatów
2 Kolorowy Telewizor
3 Zwis
4 Uważaj Na Znaki
5 Zgubiłem Się, Mamo
6 Zbudź Się, Wstaje Dzień
7 Widzisz, Panie
8 Znowu Bije Dzwon
9 Malowane Dni

 

Leave a Reply