ROXIE prezentuje trzy świąteczne utwory. Posłuchaj kolędy “Niech Bóg dziś pokój ześle Wam”

Roxie przygotowała dla swoich fanów przedświąteczny prezent i wydała aż trzy utwory. Wokalistka sięgnęła po mało znane, tradycyjne kolędy, ale nagrała je w zaskakujących aranżacjach. Kolejną z nich, której można posłuchać na naszym portalu jest “Niech Bóg dziś pokój ześle Wam”.

Elementy etno mieszają się tu z industrialnymi, klasyka z nowoczesnością, a Roxie po raz pierwszy pokazuje w swoim głosie góralskie korzenie.

Wszystkie trzy kolędy: “Zaśnij dziecino”“Paśli pasterze woły” i “Niech Bóg dziś pokój ześle Wam”, już teraz pomogą poczuć nam prawdziwy, świąteczny klimat!

Zjawiskową sesję okładkową wykonała Agata Preyss, współpracująca m.in. z włoskim wydaniem Vogue.

 

Do nagrania świątecznych, często mniej znanych kolęd wokalistka podeszła w sposób niezwykle ciekawy, bo przedstawiła je w tradycyjny, daleki od popowego blichtru sposób. Nawiązując do tradycji stworzyła przestrzeń do oddania naturalnego brzmienia opartego na żywych instrumentach, które budzą skojarzenia z muzyką etniczną, bądź też ludową. Całość jednak została zaprezentowana we współczesnej odsłonie, dzięki czemu nie znajdziemy w nich archaicznych, przebrzmiałych elementów. Okazuje się, że kolędy także mogą być inspirujące, choć wymagają innego podejścia interpretacyjnego, tak by nie stały się przerysowaną kopią tego, co już znamy. Roxie udało się nadać im dzisiejszego kolorytu, zachowując ich pierwotną jakość, czego najlepszym przykładem jest tradycyjna kompozycja “Niech Bóg dziś pokój ześle Wam”. Warto też zwrócić uwagę, że wokalistka wybrała kolędy, które są już nieco zapomniane, czy też mniej spopularyzowane, co jest dodatkową wartością tego projektu.

 

fot. Agata Preyss

Leave a Reply