Rita Raga prezentuje nowy utwór “The Sea of Fulness” [RECENZJA]

“The Sea of Fullness” to premierowy utwór Rity Ragi. Do utworu powstał malowniczy teledysk nakręcony podczas podróży wokalistki do Włoch.

Rita Raga ma ściśle określoną koncepcję na własną twórczość, choć jej propozycje przemycają wiele różnych odniesień muzycznych. I trzeba przyznać, że łączenie łagodnej elektroniki z okolic chilloutu, a dokładniej downtempo z elementami etno wychodzi artystce niezwykle dobrze, czego potwierdzeniem jest jej nowy, hipnotyzujący utwór “The Sea of Fulness”. Właściwie taka forma artystyczna stała się to już jej znakiem rozpoznawczym. Warto sprawdzić jak pozytywny wpływ muzyka może mieć na człowieka. Amplituda brzmień jest na równym poziomie, sprawiając wrażenie obcowania z czymś uspokajającym, wręcz wprawiającym nas w stan lekkiego odrealnienia.

fot. materiały prasowe

Wystarczy tylko połączyć wszystkie elementy z tekstem, który istnieje w symbiozie z dźwiękami. Tworzy się w ten sposób spójna, urzekająca całość. Nie bez znaczenia jest też łagodnie poprowadzony wokal Rity Ragi, który przenosi nas w nieco inny wymiar. Bez silenia się na coś wielkiego i niezwykle oryginalnego powstał utwór, który posiada wiele pozytywnej energii, stając się istotnym dokonaniem na drodze artystycznej wokalistki, kompozytorki i autorki tekstu. Gosia Grudniak (tak naprawdę nazywa się Rita Raga) oddała nam część swojego mikroklimatu, w którym czuje się pewnie i swobodnie, o czym świadczy jej premierowy singiel. Można słuchać w nieskończoność.

*****

“Czy znasz to uczucie, gdy spotyka Cię chwila szczęścia i masz pełną świadomość ulotności, kruchości tego momentu, więc pragniesz całkowicie zanurzyć się w tym odczuciu i chłonąć każdą sekundę, nim przeminie? O tym właśnie jest mój nowy utwór The Sea of Fullness – o pełnym przeżywaniu ulotnych chwil szczęścia ♡ Zapraszam do sprawdzenia własnej produkcji singla oraz klipu wideo, który powstał podczas podróży do Włoch – kolejnego szczęśliwego momentu, który uleciał” – Rita Raga

*****

Rita Raga – wokalistka, producentka muzyczna, multiinstrumentalistka, tworząca muzykę downtempo i progressive z inspiracjami etno i psychodelią. Pod pseudonimem ‘Ragini’ miksuje sety DJ-skie psytrance/fullon. Jest również trenerką wokalną i joginką.

Rita występuje na żywo solo lub z zespołem. Podczas występów, oprócz podkładu elektronicznego, śpiewa na żywo i gra na wybranych instrumentach (m.in. ukulele, gitara, banjola, harfa lirowa, bęben szamański, shakery) oraz współpracuje z muzykami grającymi na: gitarze (różne style gry), bębnie językowym, djembe, skrzypcach czy syntezatorach analogowych.

Rita zaczynała jako wokalistka, autorka tekstów i gitarzystka w lokalnym zespole softrockowym. Uczyła się zarówno śpiewu klasycznego jak i współczesnego, baletu i polskich tańców ludowych. Uczyła się także bengalskiego tańca ludowego i klasycznego indiańskiego odissi, kiedy była częścią indyjskiej grupy tanecznej Taal.

Będąc zafascynowana muzyką elektroniczną, w 2011 roku zaczęła udzielać się wokalnie dla producentów chill, progressive i trance, jednocześnie rozpoczynając działalność DJ-ską. Od 2018 roku zajmuje się również produkcją własnej muzyki – w 2018 roku ukazały się chilloutowe single, a w 2019 roku jej Mystic Melodies LP wydany w Synchronos Recordings. Jej utwory znalazły się na wielu kompilacjach, trafiły na listy przebojów Beatport 100, a także na playlisty lokalnych stacji radiowych.

Rita Raga koncertuje w całej Polsce (m.in. Egodrop, Slot Art Festival, Uroczysko oraz dzieliła sceny z takimi artystami jak: Protonica, Etnica in Dub, Johnny Blue, Nibana, Sabretooth), w Czechach (np. Ufo Bufo, Funny Moon), Niemczech (Oddysee Berlin), a także była wokalistką w Japonii. Ponadto Rita jest gospodarzem lokalnych wydarzeń, które skupiają się na etno i psychodelicznej muzyce i sztuce.

W 2020 roku wydała EPkę z Altar Records zawierającą remiksy Cabeiri i  Red Sun Rising. W 2021 roku ukazały się jej nowe single psychill i psytrance, które spotkały się z pozytywnym przyjęciem.

Muzyka jest częścią stylu życia Rity, wraz z jogą i ajurwedą – wnosi do jej życia Światło, Miłość i Równowagę, którymi dzieli się z publicznością podczas swoich występów oraz z uczniami poprzez praktykę.

 

fot. okładka singla

Leave a Reply