Kminek powraca z utworem “poniedziałki”

Kminek powraca po krótkiej przerwie. “poniedziałki” to najnowsza propozycja zespołu, do której powstał teledysk. Piosenka zapowiada trzecią płytę grupy, która ukaże się na początku 2022 roku.

KMINEK to Michalina MaruniakJerzy Delwo i Paweł Zając. Szukali się tak długo, by się odnaleźć po trzydziestce – w tym czasie i miejscu, na tym etapie życia – kiedy coś już wiadomo, a jednocześnie ich poszukiwania artystyczne w dalszym ciągu mają sens. Wspólnie tworzą, robią zdjęcia i impresje filmowe. Michalina na co dzień jest związana z fabryką – gdzie toczą, frezują, spawają. Na lunch podjeżdża ciężarówką. Jurek zwiedza miasto ze swoim psem, a Paweł nie rozstaje się z mikserem (bynajmniej nie kuchennym).

fot. materiały prasowe

Skład NA ŻYWO uzupełniają – Bartek Woźniak, czyli szalony poszukiwacz dźwięków wynikających z uderzania w cokolwiek i wszędzie i Arek Halikowski podróżujący łódką, napędzaną strunowymi wiosłami.

KMINEK to spotkanie z tym co jest obok, blisko, z tym czego za chwilę może zabraknąć…. 27 października 2017 roku, wydali pierwszy album zatytułowany KMINEK 34. Promujący płytę utwór „Do chleba kminek” zagościł w wielu stacjach radiowych i na listach przebojów.

KMINEK – zmysłowy projekt muzyczny, który powstał z miłości do muzyki, obrazu i słowa. Jest on ciekawym połączeniem dobrego chilloutu i zmysłowej elektroniki, ze smakiem wzbogacony gitarowymi brzmieniami.

 

“Zaczynając przygodę z Kminkiem nie mieliśmy żadnych oczekiwań” – wywiad z Michaliną Maruniak

 

Leave a Reply