KAIRO prezentuje solowy utwór “Halo!” [RECENZJA]

KAIRO to wokalistka znana z zespołu Me Myself and I. Teraz artystka powraca z solowym utworem zatytułowanym “Halo!”, do którego powstał malowniczy teledysk.

Niemałe to zaskoczenie. KAIRO stworzyła dla siebie nową przestrzeń muzyczną, w której czuje się wyśmienicie. Tym razem artystka postawiła na żywe brzmienie okraszone subtelnymi dźwiękami syntezatorów. Ważniejsze jest jednak harmoniczne uzupełnianie się wszystkich instrumentów, które nadają pewnej szlachetności tak zaprezentowanej kompozycji (klawisze, gitara basowa, perkusja). Naturalny klimat posiada w sobie wiele uroku, choć druga część piosenki rozwija się w mniej oczywistym kierunku, dzięki czemu staje się ona jeszcze bardziej zaskakująca.

fot. materiały prasowe

Pomimo ekstrawersyjności i spokoju, który prowadzi ten utwór, pojawiają się elementy przełamujące na pozór prostą konstrukcję – bardziej energetyczny ładunek wyłania się wraz z jego trwaniem, co nadaje jeszcze większej emocjonalności. To istna mieszanka gatunków, która nie mieści się jedynie w ambitnym popie, bo pojawiają się motywy elektroniki, soulu a nawet jazzu. Ten kompozycyjny miszmasz namaszczony został wybornym w takim kolorycie głosem wokalistki. Zwraca również uwagę fakt, że artystka nie starała się zdominować całości, znajdując dla siebie odpowiednie miejsce w tej piosence. Dzięki temu jej wokal staje się dodatkowym instrumentem, uderzającym nie siłą, ale właśnie czymś lekkim, wręcz malowniczym, stając się znaczącym elementem “Halo!”. Zdecydowanie dobry kierunek obrała KAIRO. Zamiast ścigać się na gruncie współczesnego popu, postawiła na unikatowy charakter swojej twórczości. “Halo!” to nieszablonowy utwór, który broni się też naturalnym, swobodnym brzmieniem, co wraz z przekazem staje się istotą tej propozycji. I tym wygrywa. Czekamy na więcej.

*****

Kim jest KAIRO?

KAIRO wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Zafascynowana muzyką elektroniczną, w pracy twórczej łączy lekkość, swobodę i wyszukane brzmienia.

Absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Katowicach. Poza muzyką autorską, związana również z trio Me Myself and I, gdzie jazz, elektronika i beatbox przeplatają się tworząc odrębny muzyczny świat.

„Halo!” to głos człowieka w stronę tajemniczej przyrody. „Halo!” to głos natury w kierunku każdego z nas.

Najnowszy singiel KAIRO jest kontemplacją otaczającego nas świata, którego jesteśmy częścią. Tylko i aż częścią.  Słuchając natury mamy możliwość wsłuchać się w siebie samych. Posłuchaj, odetchnij, daj się ponieść muzyce.

Singiel “Halo!” dostępny jest w serwisach cyfrowych: https://ffm.to/KAIROhalo

 

fot. materiały prasowe

Leave a Reply