Dawid Podsiadło i Ralph Kaminski – “Kosmiczne Energie” z płyty “Leśna muzyka”

Niezwykłe aranżacje znanych utworów, elektryzujący duet z Ralphem Kaminskim i… możliwość hodowania lasu z Dawidem Podsiadło. To wszystko znajdziecie na albumie „Leśna muzyka”.

Album „Leśna muzyka” jest zapisem wyjątkowej trasy artysty, w trakcie której zagrał 57 koncertów, odwiedził 16 miast i pokazał swoją muzykę w zupełnie nowej odsłonie.  Na albumie znalazł się między innymi niesamowity duet: Ralph Kaminski i Dawid Podsiadło wykonują utwór „Kosmiczne Energie”, miało to miejsce tylko raz, 19 lutego 2021 roku w Gdynia Arena.

fot. materiały prasowe

Trasę “Leśna Muzyka” zaczęliśmy na początku 2020 roku. Z powodu przedłużającej się pandemii ta podróż trwała ostatecznie 17 miesięcy i dopiero teraz ma swój koniec. Jakoś pięknie pasują więc słowa z tej piosenki: “słowa, które chciałbym Ci powiedzieć, duszę w sobie od zeszłego lata”. Dziękujemy serdecznie Ralphowi Kaminskiemu za to, że zgodził się by to jego „Kosmiczne Energie” towarzyszyły tej pocztówce. Wszystkie pozostałe utwory z “Leśnej Muzyki” wybrzmiały po kilkadziesiąt razy w salach rozsianych po całej Polsce. Ale „Kosmiczne Energie” wykonaliśmy tylko jeden raz, w Gdyni. I to jest nagranie z tego wykonania. – Dawid Podsiadło

Album „Leśna Muzyka” to nie tylko zapis niecodziennej, intymnej trasy koncertowej, ale też ukłon w stronę natury i wielka troska o przyszłość naszej planety. Dawid Podsiadło postanowił razem z fundacją “Las na Zawsze”, przeznaczyć część zysku ze sprzedaży płyt na posadzenie lasu. Każde 100 sztuk zamówionych płyt to 50 m2 nowej leśnej przestrzeni. Już pierwszego dnia sprzedaży artysta poinformował, że dotychczas złożone zamówienia gwarantują posadzenie 5000 m2 lasu!

Opakowanie płyty również zostało zaprojektowane z myślą o ekologii i aż 96% pochodzi z recyklingu – to już drugie wydawnictwo Artysty, które zostało wyprodukowane z surowców z drugiego obiegu. Dodatkowym elementem wspierającym akcję są wyjątkowe, ręcznie wykonane winyle. Krążki powstały z odpadów plastikowych, które stanowiły scenografię ostatniej trasy Dawida Podsiadło. 14 winyli z utworami zarejestrowanymi podczas trasy „Leśna Muzyka” trafiły na aukcje charytatywne dzięki której zebrano  76 519, 10 złotych na rzecz fundacji Zero Waste.

Fani, którzy uczestniczyli w koncertach mogli zamówić  limitowaną edycję płyty z dodatkowymi utworami. Szczegóły zamówienia wersji limitowanej posiadacze biletów otrzymają drogą mailową od serwisu eBilet.

 

Leave a Reply