Hedone i Guma z grupy Moskwa w utworze “Wstyd”

„Wstyd” doczekał się nowej wersji. Utwór pochodzi z ostatniego, jak dotąd, albumu łódzkiej grupy Hedone „2020”. W klipie do tej piosenki wystąpił i zaśpiewał Guma z grupy Moskwa.

Hedone powróciło po piętnastu latach przerwy albumem „2020”, wydanym w wersji fizycznej 31 grudnia 2020 roku. Materiał zamykał te dziwny i nietypowy rok w dwunastu premierowych kompozycjach, które zostały entuzjastycznie przyjęte zarówno przez słuchaczy, jak i dziennikarzy.

fot. materiały prasowe

Wiosną 2021 roku „2020” ukazało się także na płycie winylowej, a całej kampanii promocyjnej towarzyszyło wydanie singli CD zawierających m.in. remiksy i niepublikowane nigdzie indziej nagrania.

 

Po „What Dickens Says About Loneliness” i „Jak?” przyszedł czas na najbardziej rockową odsłonę Hedone, czyli „Wstyd”, w którym gościnnie zaśpiewał Paweł „Guma” Gumola z legendarnej punkowej grupy Moskwa.

Na potrzeby singla zespół zarejestrował utwór od nowa, gdyż jak twierdzi lider i wokalista zespołu, Maciej Werk: “było zbyt wolno”. Teraz jest już idealnie, a na singlu – oprócz nowej, radiowej wersji utworu – znajdują się trzy remiksy utworu: dwa autorstwa Procesor Plus (projekt Fagota z 19 Wiosen) i Clicks (projekt członka zespołu Hedone – Wojtka Króla).

Do „Wstydu” powstał teledysk, w którym Guma zagrał główną rolę. Autorem obrazka jest Wojtek Bryndel, który stworzył zarówno okładkę albumu “2020”, jak i dwa poprzednie teledyski. „Wstyd” jest częścią tryptyku i nawiązuje do dwóch poprzednich.

Hedone powraca także w wydaniu koncertowym. Po gorąco przyjętym powrocie na Castle Party, jesienią zespół zagrał krótką trasę koncertową (Opole, Wrocław, Łódź). Grupa przygotowuje kolejne występy na 2022 rok. Daty i miejsca – już wkrótce.

„Wstyd” w wersji CD oraz w dystrybucji cyfrowej ukazał się 3 grudnia 2021 roku nakładem labelu New Sun, prowadzonym przez GAD Records i skupiającym się na nowych, wartych uwagi dźwiękach.

 

Leave a Reply