Paweł Tur prezentuje utwór “Takiej Cię nie znałem” [RECENZJA]

“Takiej Cię nie znałem” to nowy utwór Pawła Tura. Piosenka została nagrana we współpracy z Markiem Kościkiewiczem, który jest odpowiedzialny za muzykę i słowa. Do singla powstał wyjątkowy teledysk.

Do tego, że Marek Kościkiewicz potrafi tworzyć proste, bezpretensjonalne, a przy tym przebojowe piosenki, nie trzeba nikogo przekonywać. Dowodem na to jest jego nowa propozycja “Takiej Cię nie znałem”, którą napisał dla Pawła Tura. Jednak wokalista nie jest jedynie odtwórcą, bo wyraźnie odcisnął piętno w tym utworze, nadając mu własnej indywidualności. Okazuje się, że w bezpośrednim przekazie też można ukryć co wartościowego. Kompozycja jest stylowa, bo nawiązuje do lat 80., a dzięki przyzwoitej produkcji, idealnie wpasowuje się w dzisiejsze czasy.

fot. okładka singla

To też pokazuje, że Paweł nie jest zamknięty na różne formy wyrazu artystycznego, rozciągając swoje zainteresowania poza wcześniejszą formułę, którą mogliśmy poznać przy okazji premiery jego debiutanckiej solowej płyty zatytułowanej “Wilk”. Delikatne brzmienie syntezatorów interesująco przeplata się z lekko zaszczepionymi dźwiękami gitar, a nad całością unosi się charakterystyczny wokal artysty. Nie da się ukryć, że piosenka posiada przebojowy potencjał, który zdecydowanie sprawdziłby się w rozgłośniach radiowych. Angażujący klimat propozycji wydaje się nieprzesadzony, a przez to ładnie współgra z przekazem, który ten utwór niesie. Komunikatywność tekstu także jest dosyć jasna. Czy “Takiej Cię nie znałem” określa kierunek, w jakim Paweł Tur chciałby podążać? Zobaczymy, choć znając jego wcześniejsze poczynania artystyczne, niczego nie możemy być do końca pewni. 

*****

Artystyczna fascynacja latami 80′ i współpraca z Markiem Kościkiewiczem zaowocowała wyjątkową piosenką, która w nowoczesny sposób przenosi nas w klimat charakterystycznych gitar i syntezatorów tamtych lat.

fot. materiały prasowe

Czarnobiały świat prezentuje nam wiele wymiarów naszej świadomości. Sprawia, że czasem ciężko jest odnaleźć w sobie ten jeden głos, który będzie zrozumiany dla innych. Zastanawialiście się kiedyś czy na pewno potraficie czytać niczym z nut zachowania drugiej, bliskiej osoby?

Zastanawiałeś się ile tak naprawdę sam wiesz o sobie? Ile twarzy potrafisz mieć?

A ile twarzy ma Paweł Tur?

„Takiej Cię nie znałem” to najnowszy singiel w karierze Pawła, który nie zwalnia tempa i cały czas przedstawia nam swoją wizję świata publikując nowe utwory. W teledysku ponownie pojawi się Nikola Stajszczak znana z obrazka do utworu „Wiosna“, który Paweł opublikował na początku roku. W klipie można zobaczyć też finalistki konkursu Miss Polski Natalię Balicką, Julię Gryczan, Laurę Wycichowską.

*****

“Praca nad tym utworem to była niesamowita przygoda, cały czas na nowo odkrywam radość tworzenia. Praktycznie nie wychodzę ze studia nagrań wiec spodziewajcie się wielu nowości.” – dodaje Paweł.

Posłuchaj “Takiej Cię nie znałem” w serwisach streamingowych:
https://ffm.to/PawelTurTakiej

 

Paweł Tur – “Wilk” [RECENZJA]

Leave a Reply