Roksana Roxie Węgiel prezentuje utwór “Nowa Ja” [RECENZJA]

Piosenka manifest. Tak o swoim premierowym utworze “Nowa Ja” mówi Roxie Węgiel. Do singla powstał teledysk, w którym artystka stawia nie tylko na zdolności wokalne.

Współpraca z kompozytorem i autorem tekstów Juliuszem Kamilem oraz producentem Mavooi daje gwarancje, że dostaniemy utwór naznaczony świetną realizacją, ale też jakością. To oni stworzyli przestrzeń, w której Roksana mogła odnaleźć swoją wrażliwość w premierowej propozycji “Nowa Ja”. Dojrzałość wokalistki pokazuje, jak ogromne zrobiła ona postępy przez ostatni czas. Kolejne propozycje tętnią emocjami, które coraz pełniej podkreślają indywidualizm i świadomość artystyczną Roxie. Za każdym razem wokalistka wyraźniej stara się zaprezentować z innej strony, nie pozbywając się swojej wypracowanej umiejętności uwidaczniania faktycznego talentu.

fot. materiały prasowe

Ten utwór górnolotnie został nazwany manifestem, choć trzeba przyznać, że skoro kryje się za tym głębszy sens wypowiedzi artystki, to należy to uszanować. Roksana wciąż poszukuje nowych rozwiązań muzycznych, próbuje odnaleźć się w zróżnicowanym repertuarze, który krąży wokół nowoczesnego popu. Coraz bardziej jej poszukiwania stają się interesujące, będąc przy tym szczerą wypowiedzią na tematy, o których chce śpiewać. Szczerość w tym przypadku wygrywa. A czy dla każdego taka forma będzie łatwa do zaakceptowania? W tym wszystkim chyba też nie o to chodzi, żeby podobać się każdemu. “Nowa Ja” wygrywa bezpretensjonalnością w swojej wyraźnej specyfice. Jeśli do tego weźmiemy pod uwagę teledysk, to cały przekaz wyda się nam jeszcze bardziej bardziej zrozumiały.

*****

Utwór to swoisty manifest tego, kim Roksana Węgiel jest i czego nie akceptuje wokół siebie. Jak pokonać słabości i ile wysiłku zabiera praca nad sobą. Tym osobistym wyznaniem wokalistka z pewnością zdobędzie kolejnych fanów.

Szczególną uwagę zwróciliśmy na klip do piosenki, gdzie Roxie chwali się umiejętnościami tanecznymi, które szlifowała podczas udziału w jednym z programów telewizyjnych.

“Cześć, tu Roxie. Oddaję w Wasze ręce klip, który jest dla mnie wyjątkowy.
Lubię przełamywać swoje słabości i brać na siebie nowe wyzwania. „Nowa Ja” opowiada o dążeniu do świata, który będzie lepszy. W którym te złe rzeczy przeminą i znowu będzie dobrze. A taką przemianę warto zacząć od siebie. Więc postanowiłam wyjść ze swojej strefy komfortu. Zatańczenie tak ciężkiej choreografii, pokazanie wszystkich emocji tańcem – to było dla mnie nie lada wyzwanie. Mam nadzieję, że to zainspiruje Was, żeby sięgać po to co wydaje się nierealne. Dacie radę!” – Roxie 

*****

Tekst: Juliusz Kamil, Roxie

Muzyka: Juliusz Kamil, Mavooi

Produkcja: Mavooi, OMYO

 

Leave a Reply