Laskoś prezentuje nowy singiel. Posłuchaj utworu “Moje Nintendo” [RECENZJA]

“Moje Nintendo” to nowa odsłona twórczości projektu Laskoś Produkcja, za którym stoi Marcin Laskoś. Kolejne premierowe utwory złożą się na całą EP artysty, która pojawi się jeszcze w tym roku.

Laskoś to artysta poszukujący, tworzący w zgodzie z własną wizją artystyczną, który ucieka od przewidywalnych rozwiązań muzycznych. Podobnie jest z jego nowym kawałkiem “Moje Nintentdo”, będącym energetycznym strzałem, ciosem pełnym syntetycznych odniesień. I nie bez znaczenia jest, że nieco surowe dźwięki składają się na wytrawną formę tej propozycji. To one tworzą pewną silną konstrukcję samej kompozycji. Oczywiście skojarzenia muzyczne (ale także te związane z wizualizacją do piosenki) mają przy okazji rozbudzać sentyment za starymi konsolami. I to także się udało.

fot. materiały prasowe

Pomysł, jak zwykle w przypadku Laskosia staje się kluczem do jego twórczości.  To nie jest łatwa propozycja, choć szybko wkręca się w podświadomość, a to świadczy o jej przebojowym potencjale. Być może bardziej przyjazna produkcja byłaby w stanie pokazać większy potencjał tego utworu, ale czy o to chodzi w piosenkach Laskosia? Chyba nie, dlatego bardziej niszowo w jego przypadku oznacza mniej przewidywalnie i po prostu ciekawiej. I tego się trzymajmy. A “Moje Nintendo” warto zapętlić, żeby odnaleźć w niej opisaną żarliwość.

*****

Laskoś – multiinstrumentalista, wokalista, producent i songwriter. Nie boi się mieszać gatunków, z których czerpie inspiracje – finalnym rezultatem jego artystycznych poszukiwań jest połączenie popu z elektroniką i trapem. Wcześniej tworzył projekty z muzyką rockową i metalową. W maju tego roku poznaliśmy jego utwór “Kiedyś dzwoniłaś codziennie”.

Motywują go pomysły wzięte z codziennego życia oraz pół-infantylny, wyimaginowany świat. Nie jest to tylko i wyłącznie muzyka, są to również obrazy, memy czy ogólnie mówiąc dziwne pomysły. Autor jest także członkiem kolektywu muzycznego – Spontan Wave.

 

“Utwory przychodzą do mnie w danym momencie jako pomysł, później wszystko sam rozwijam.” – Laskoś

*****

Posłuchaj “Moje nintendo” w serwisach streamingowych:

*****

Wesprzyj artystę poprzez zrzutka.pl (teledysk do utworu pt. “Impreza jest nasza”): https://zrzutka.pl/azgbs3

 

Leave a Reply