Nela Zawadzka z The Voice Kids w utworze “Do góry pazury” projektu “Plater i jej Zwierzaki”

24 września swoją premierę miał singiel “Do góry pazury” projektu “Plater i jej Zwierzaki“. Piosenka zapowiada płytę, która ukaże się pod koniec roku nakładem wydawnictwa Soliton. W rolę Plater wcieliła się wokalistka Nela Zawadzka znana z telewizyjnego talent show „The Voice Kids”.

Autorem muzyki i słów jest Tomasz Konfi Konfederak. Na płycie oprócz Neli usłyszymy również innych uczestników pierwszej edycji TVK takich jak: Gabrysia Piotrowska, Zuzia Janik, Eryk Waszczuk, Gabrysia Borys, Natasza Kotlarska czy znana z piosenek dla dzieci Zozia ZOZI Tartas.

fot. okładka singla

Do piosenki powstał animowany teledysk, pokazujący wszystkich Bohaterów i mieszkańców miasta Wildronowo, towarzyszące im moce oraz idee.

Piosenka „Do góry pazury“, utrzymana w klimatach nowoczesnego popu, jest opowieścią o małej dziewczynce imieniem Plater, obdarzoną supermocą, która wraz ze swoją ekipą Zwierzaków broni mieszkańców fikcyjnego miasta Wildronowo, przed wszelkimi zagrożeniami.

Tekst piosenki przedstawia bohaterów projektu „Plater i jej Zwierzaki“, jego cele, idee i wartości jakimi się kierują: wrażliwość na krzywdę innych, dbanie o przyrodę i zasoby wodne, pomaganie osobom starszym czy słabszym.

Dlatego każdy kto utożsamia się z tymi wartościami może należeć do ekipy Zwierzaków, których Plater często nazywa swoimi Tygrysami – silnymi, zwinnymi, pewnymi siebie, potrafiącymi stawić czoła wszelkim przeciwnościom losu.

*****

Album „Plater i jej Zwierzaki” zawiera w sobie zarówno aspekt muzyczny, historyczny, edukacyjny i edukacji integracyjnej:

Aspekt muzyczny – wykonawcami piosenek są uzdolnione dzieci z programu The Voice Kids. Piosenki tworzące album to zabawne i mądre teksty zakończone puentą oraz muzyka „wpadająca w ucho”, utrzymana w klimatach muzyki pop.

Aspekt historyczny – przybliża młodym ludziom postać Emilii Plater i zryw niepodległościowy Powstania Listopadowego. Przyjaciele bohaterki jak i czarne charaktery mają swoje odzwierciedlenie w postaciach i miejscach historycznych tego okresu.

Aspekt edukacyjny – w piosenkach Plater i jej Zwierzaki promują takie wartości jak sprawiedliwość, pomoc słabszym, przyjaźń. Projekt pozbawiony jest przemocy, bohaterowie walczą ze złem muzyką i nutkami. Projekt zachęca dzieci do gry na ukulele. Bohaterka piosenek Plater wraz z przyjaciółmi grają na tym instrumencie, a w booklecie do płyty znajdą się akordy oraz tabulatura do gry na ukulele.

Aspekt edukacji integracyjnej – jeden z bohaterów jest niepełnosprawny, którego obecność ma kształtować równouprawnienie wśród dzieci, umiejętność przełamywania barier i wzajemne poszanowanie, odpowiedzialność i akceptację.

Teksty piosenek są bardzo lekkie i zabawne, zakończone odpowiednią puentą. Dlatego też album nie tylko uczy, ale bawi i rozśmiesza, zachęcając do rodzinnej zabawy.

*****

Autorzy piosenki:

 Słowa: Tomek Konfi Konfederak

Muzyka: Tomek Konfi Konfederak

Produkcja: Josh Harris

Współprodukcja: Tomek Konfi Konfederak

Aranżacja: Tomek Konfi Konfederak/Josh Harris

 

Leave a Reply