Lady Pank z nowym singlem “Tego nie mogą zabrać nam”

Utwór „Tego nie mogą zabrać nam” jest czwartym singlem zespołu Lady Pank, promującym album “LP40”, do którego słowa napisał Michał Wiraszko.

. To jedna z najbardziej sentymentalnych piosenek na płycie, mówiąca o przemijaniu, dojrzałości i przyjaźni. Niezwykle poruszający tekst Michała Wiraszko w połączeniu z emocjonalną kompozycją Jana Borysewicza daje efekt, obok którego nie da się przejść obojętnie i bez wzruszenia. Piosenka jest jedną z kilku, które już na pierwszych koncertach po premierze płyty LP40 (w marcu 2021), publiczność w całości śpiewała razem z Januszem Panasewiczem.

Lady Pank lubi w swoich tekstach dotykać tematów ważnych społecznie, choć nie zawsze są one bezpośrednimi, krzykliwymi manifestami.

fot. materiały prasowe

“LP 40” to nowy album zespołu Lady Pank, który premierę ma 12 marca. Co ważne, ukazał się on w jubileuszowym, 40 roku istnienia grupy. W tym czasie panowie pokonali już niejedną falę, przetrwali niejedną burzę i jako jedna z największych legend lat 80. ciągle z powodzeniem utrzymują się na polskiej scenie sami będąc inspiracją dla wielu młodych artystów.

„Nadciąga młoda fala i rewolucji wiatr. Nadchodzą piękni, nadchodzą młodzi, po piętach depczą nam” – śpiewa Janusz Panasewicz w piosence Lady Pank pt. „Pokolenia”. Sądząc jednak po kondycji weteranów z Lady Pank, młoda fala może być dla nich jedynie twórczą inspiracją, o czym można przekonać się słuchając tej płyty.

 

Leave a Reply