Robert Cichy prezentuje utwór “Android” w remiksie No Echoes

“Android” w remiksie autorstwa No Echoes to pierwszy singiel z zapowiadanej nowej płyty Roberta Cichego, która pojawi się jeszcze w tym roku.

Robert Cichy, dwukrotny laureat Fryderyka w kat. album roku blues (za wydany rok temu album “Dirty Sun”, a także za album “Smack” wydany w 2018 roku), znany również jako wszechstronny gitarzysta współpracujący z czołowymi artystami sceny polskiej, zapowiada wydawnictwo z remiksami, na którym znajdą się także zupełnie nowe utwory utrzymane w klimacie elektronicznym.

fot. Marta Rzepka

Ten zupełnie inny muzyczny rozdział w solowej twórczości Roberta Cichego, kojarzonego głównie z brzmieniem instrumentów strunowych podyktowany został chęcią zrobienia czegoś nowego i po prostu posłuchania nowych wersji części dotychczasowych utworów artysty. Pierwszym krokiem zapowiadającym nowe wydawnictwo był ogłoszony wraz z platformą 2track konkurs na rework utworu “Seize the day”, do którego zgłosiło się kilkudziesięciu młodych twórców.

W lipcu ogłoszono zwycięzcę, który także znajdzie się na nowej płycie Cichego, a obecnie Robert prezentuje singiel i teledysk do utworu “Android” w remiksie No Echoes, producenta współpracującego na co dzień z Mery Spolsky.

Jak mówi Robert Cichy: “Android” to utwór, który opowiada o tym w jakim jesteśmy punkcie na planecie jako ludzie. Widzę to dość smutno. Wszechobecny plastik, sytuacja wielu gatunków zwierząt, nadmierny konsumpcjonizm…

Również ja jako użytkownik wielu cywilizacyjnych dóbr, przyczyniam się do tego. Chciałem to również zaznaczyć w teledysku, który jest gorzką pocztówką z wakacji…Pijąc drinka pod palmą w urokliwym miejscu, którego prawda jest zupełnie inna niż zdjęcia z instagrama, warto się zastanowić nad tym co można zmienić, z czego zrezygnować.

Mając na uwadze powyższą wypowiedź, Robert odsyła na strony www.zero-waste.pl 

 

Dodaj komentarz