„Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha” – reedycja albumu Kuby Badacha z 2009 roku

24 września odbędzie się premiera edycji specjalnej płyty “Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha”. Ten album Kuby Badacha ukazał się pierwotnie w 2009 roku.

Na krążku wydanym w 2009 roku, znalazło się 14 utworów Andrzeja Zauchy, m.in. „Byłaś serca biciem”, „Bądź moim natchnieniem, „C’est la vie” czy „Siódmy rok”, zaaranżowanych na nowo przez Kubę Badacha i Jacka Piskorza. Edycja specjalna została wzbogacona o 2 bonus tracki: „W złotych kroplach deszczu” – nagrany podczas koncertu w Filharmonii Koszalińskiej oraz „Czarny Ali Baba” – nagrany podczas koncertu w Filharmonii Częstochowskiej.

fot. okładka płyty

Gdy nagrywaliśmy ten album w 2009 roku, do głowy mi nie przyszło, że w 2021 roku nadal będziemy grali koncerty z tym repertuarem.

A Wy, najdrożsi słuchacze, wciąż będziecie chcieli się z nami spotykać – opowiada Kuba Badach. – Piosenki Andrzeja Zauchy okazały się być najtrwalszym pomostem międzypokoleniowym. Dziękuję wszystkim Państwu, którzy w ciągu tych 12 lat znaleźli chęć, by się wybrać na nasz koncert i na nowo przeżywać tę muzyczną przygodę. Dziękuję też wszystkim wspaniałym muzykom, z którymi w każdej minucie wspólnie spędzonej na scenie, miałem zaszczyt i ogromną frajdę odkrywać w tych utworach wciąż coś świeżego i zaskakującego.

Ponadczasowe utwory w hołdzie znakomitemu artyście, zostały poddane procesowi remasteringu dźwięku oraz wydane w nowej szacie graficznej. Okładkę albumu zaprojektował Andrzej Pągowski.

Lista utworów:

 1. Co jest modne

 2. Dzień dobry, Mr. Blues

 3. Masz przewrócone w głowie

 4. Leniwy Diabeł

 5. Zakochani staruszkowie

 6. C’est la vie

 7. Wymyśliłem ciebie

 8. Bądź moim natchnieniem

 9. Jak na lotni

 10. Byłaś serca biciem

 11. Bezsenność we dwoje

 12. Wieczór nad rzeką zdarzeń

 13. Myśmy byli sobie pisani

 14. Siódmy rok

 15. W złotych kroplach deszczu (Live)

 16. Czarny Ali Baba (Live)

 

Dodaj komentarz